• banner
 • 13 найстрашніших аеропортів світу (фото). Ви точно не боїтесь літати?

  Як ви відноситесь до польотів? Спокійно? Зараз ми, можливо, трошки підруйнуємо цю вашу впевненість в тому, що найбезпечніший вид транспорту дійсно безпечний. А якщо ви вже боїтесь підійматись у небо, то можливо вам краще взагалі не продовжувати читати цю публікацію.

  Отже…

  Аеропорти. Місце де за статистикою з літаком й так найчастіше трапляються неприємні «пригоди». За даними компанії Boeing, найнебезпечнішим етапом польоту є посадка. 45% аварій відбувається в момент приземлення, ще 13% – під час заходу на посадку. 12% аварій доводиться на момент зльоту, 13% – набору висоти, 6% – на час основного польоту, 5% – на період підготовки до зльоту, завантаження багажу та вантажів, посадки пасажирів та ін.

  І це все в аеропортах звичайних, добре розташованих. А що, якщо сам аеропорт до того ж знаходиться в якомусь несподіваному місці, що ж тоді? Хочете злякатись по-серйозному? Тоді уважно читайте далі! Пропонуємо вам добірку аеропортів, де ви б ні за що не погодилися приземлитися, якби побачили їх заздалегідь.

  Найжахливіші аеропорти нашої планети:

  Аеропорт Агатті, Лакшадвіп, Індія (Agatti, Lakshadweep)

  Аеропорт обслуговує територію, що складається з 36 островів, постійно приймає тисячі туристів, працює безперебійно і немає альтернативи, тому його ніяк не можуть закрити на реконструкцію і розширити. Складається аеропорт Агатті фактично з однієї злітно-посадкової смуги (ЗПС), розташованої посеред Індійського океану, і при посадці у всіх пасажирів викликає неймовірне оторопіння. Про посадки в цьому аеропорту ходять розповіді-страшилки – всі задаються питанням, що ж буде, якщо якийсь пілот не встигне загальмувати або не впорається з керуванням.

  жахливі_аеропорти_1, ужасные_аэропорты_1

  Кансай, Японія (Kansai International Airport)

  Розташований на штучно-створеному острові. Японія відома своєю сейсмологічною активністю, тому чому небезпечний цей аеропорт ви вже, мабуть, здогадались. В будь-який момент тут може початися землетрус або циклон різко змінить погоду, та й саме морське дно надійним в цьому місці назвати не можна.

  жахливі_аеропорти_2_1, ужасные_аэропорты_2_1

  жахливі_аеропорти_2_2, ужасные_аэропорты_2_2

  Веллінгтон, Нова Зеландія (Wellington International Airport )

  Це найкрасивіший аеропорт з усіх небезпечних. Розташований в дуже мальовничому місці і цікавий зсередини. Але у нього дуже коротка злітна смуга, і закінчується вона у морі.

  жахливі_аеропорти_3_1, ужасные_аэропорты_3_1

  Відомий також тим, що на честь прем’єри “Хоббіта» в 2012 році всередині терміналів аеропорту встановили статую гігантського Голлема, який пірнає за рибкою. Її довжина склала 13 метрів, висота – 3 метри, а загальна вага – 1200 кілограм.

  жахливі_аеропорти_3_2, ужасные_аэропорты_3_2

  Барра, Шотландія (Isle of Barra, Scotland)

  Єдиний аеропорт в світі, який використовує замість злітних смуг пляж. На фото весь аеропорт, ось така скромна будівля і територія. Розклад рейсів підлаштовано під припливи і відливи, оскільки злітно-посадкова смуга вимивається щовечора. Приземлення тут часто жартома називаються приводненням.

  жахливі_аеропорти_4, ужасные_аэропорты_4

  Аеропорт Гісборн, Нова Зеландія (Airport Gisborne, New Zealand)

  Невеликий аеропорт в маленькому місті Гісборн на півночі Нової Зеландії мало чим примітний – літаки його відвідують не часто, і в основному маленькі, так як злітно-посадкова смуга досить вузька, великих населених пунктів поруч немає. Ніхто б у світі, крім нечисленних жителів містечка Гісборн, про нього б і не знав, якби не одне примітна обставина: прямо посеред ЗПС проходить діюча залізниця. Літакам іноді доводиться чекати, поки проїде черговий потяг, перш ніж продовжити посадку.

  жахливі_аеропорти_5, ужасные_аэропорты_5

  Аэропорт Принцессы Юлианы, Остров Святого Мартина (Princess Juliana International Airport, St Maarten, Карибы)

  Аеропорт Принцеси Юліани є одним з найвідоміших у світі, і все завдяки унікальному розташуванню. Знаходиться він на острові Сан Мартін і впритул примикає до популярного пляжу Махо. Найфотографованіша посадка, яка проходить прямо над водою на Карибах! Це місце стало родзинкою серед туристів, оскільки все дійство можна спостерігати сидячи прямо на пляжі або купаючись в морі. Для пілотів тут менше задоволення – їм перед посадкою слід зробити спочатку U-подібну дугу, щоб уникнути гір в кінці смуги.

  жахливі_аеропорти_5_1, ужасные_аэропорты_5_1

  жахливі_аеропорти_5_2, ужасные_аэропорты_5_2

  жахливі_аеропорти_5_3, ужасные_аэропорты_5_3

  Аеропорт імені Тенцінг і Хілларі, Непал (Tenzing-Hillary Airport, Nepal)

  Споруда знаходиться на висоті 2900 метрів. З одного боку ЗПС впирається в гору, з іншого закінчується прірвою. Екстремальне місце для здійснення злетів і посадок, правда?

  жахливі_аеропорти_6_1, ужасные_аэропорты_6_1

  жахливі_аеропорти_6_2, ужасные_аэропорты_6_2

  Мадейра, Португалія (Madeira Airport)

  Міжнародний аеропорт Мадейри входить в десятку найнебезпечніших аеропортів світу, оскільки вимагає від пілотів виконання особливих маневрів. Перед заходом на посадку літак необхідно спочатку направити на гори, а практично в самий останній момент різко змінити напрямок польоту і зайти на злітно-посадкову смугу, яка порівняно коротка і посадка можлива тільки в одному напрямку. Рельєф острова настільки складний, що, здавалося б, побудувати аеропорт тут не представляється можливим. Але його побудували. Частина злітно-посадкової смуги винесена на несучих колонах прямо в океан. Це додає гостроти відчуттів пасажирам.

  жахливі_аеропорти_8_2, ужасные_аэропорты_8_2

  жахливі_аеропорти_8_1, ужасные_аэропорты_8_1

  Аєропорт Чамдо Бамда, Тибет (Qamdo Bamda airport, Tibet)

  Це аеропорт з найдовшою ЗПС у світі – 5 км. Але на цьому все хороше в ньому закінчується. Він розташований на висоті 4000 м. Якщо ви не були ще в подібній місцевості, то знайте, що без дискомфорту тут приземлитися дуже складно. Низький вміст кисню в повітрі не кращим чином позначається і на двигунах літаків.

  жахливі_аеропорти_8_2, ужасные_аэропорты_9

  Куршевель, Франція (Courchevel Altiport)

  Перед тим як зробити лижну прогулянку на одному з найкрутіших гірськолижних курортів світу, потрібно пережити приземлення в місцевому аеропорту. Тутешня ЗПС завдовжки всього 518 метрів і ухилом 18,5%. Але найбільший сюрприз – це пагорб десь посередині, який дає додаткові відчуття любителям екстриму.

  жахливі_аеропорти_10_1, ужасные_аэропорты_10_1

  жахливі_аеропорти_10_2, ужасные_аэропорты_10_2

  Гібралтар (Gibraltar International Airport)

  Коли територія держави всього 6,5 км2, потрібно бути готовим до нестандартних рішень стандартних проблем. У випадку з аеропортом, який розташований посеред міста, довелося влаштувати звичайнісінький переїзд. Тут теж використовується шлагбаум і світлофор, тільки виглядає все це більш переконливо, ніж в класичному залізничному варіанті. Автодорога посеред злітно-посадкової смуги додає роботи диспетчерам і дозволяє придумати купу дивовижних сценаріїв з появою автомобіля під колесами літака.

  жахливі_аеропорти_7_1, ужасные_аэропорты_7_1

  жахливі_аеропорти_7_2, ужасные_аэропорты_7_2

  Нарсарсуак, Гренландия (Narsarsuaq Airport Greenland)

  Нарсарсуак – головний міжнародний аеропорт Гренландії, і всі 160 жителів однойменного поселення так чи інакше пов’язані з прийомом і відправкою повітряних суден. Очікувати від острова з суворим кліматом і мізерним населенням комфортного та естетичного аеропорту – абсурд. З довжиною смуги тут все в порядку, але небезпека полягає в оточуючих аеропорт фьордах, пролітаючи поруч з якими легко потрапити в сильну турбулентність. До того ж перед злітно-посадочною смугою – вода, відразу за нею – гора. Взимку все здається ще небезпечніше.

  жахливі_аеропорти_11, ужасные_аэропорты_11

  Аеропорт Тонконтін, Тегусігальпа, Гондурас (Airport Tonkontіn, Tegusіgalpa, Honduras)

  Аеропорт розташований в долині серед гір та ще й посеред міста. Приліт і виліт літаків йде через одну сторону. Довжина смуги менше 2 км, і перед посадкою пілотам потрібно зробити різкий гак під кутом 45 градусів. Все вище перелічене явно не підвищує безпеку польотів, але в Тегусігальпу продовжують регулярно літати великі літаки на кшталт 757-го «Боїнга».

   

  жахливі_аеропорти_12, ужасные_аэропорты_12

  До речі, найнебезпечнішим місяцем для авіа перельотів є вересень. До такого висновку прийшло інтернет-видання PlaneCrashInfo.com після аналізу даних про авіакатастрофи, що відбулися в період з 1950 по 2002 рік. Більше 10% щорічних катастроф припадає на вересень, приблизно стільки ж трапляється в грудні.

  Та все ж, авіатранспорт дійсно найбезпечніший спосіб пересування, тому більше довіряйтесь професіоналам і нічого не бійтесь!

  За матеріалами ofigenno.cc

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку