• banner
 • Подорож у казку: 16 найкрасивіших замків України

  Олеський замок
  Один з найдавніших і найкрасивіших замків України розташований у Львівській області.  Першу згадку про Олеську фортецю можна знайти ще в XIV столітті. Після зміни кількох власників, пожеж і землетрусів замок був сильно зруйнований. У наш час його відновили і зробили філією Львівської галереї мистецтв.
  Де знаходиться: смт. Олесько, Буський район, Львівська область.

  15-zamkiv-ukraine-1

  Підгорецький замок
  Замок у стилі бароко і Пізнього Ренесансу, побудований для гетьмана Станіслава Конєцпольського, непогано зберігся до наших днів. До слова, тут знімали деякі епізоди радянського фільму «Д’Артаньян і три мушкетери».
  Де знаходиться: с. Підгірці, Бродівський р-н, Львівська область.

  15-zamkiv-ukraine-2

  Кам’янець-Подільська фортеця (замок)
  Знаменитий замок у Кам’янці-Подільському з 2007 року входить до рейтингу «Сім чудес України». Він був побудований литовськими князями Коріатовичами; в історичних записах замок згадувався ще в 1374 році. На початку минулого сторіччя фортеця перетворили в пам’ятник-музей. Тепер це одне з найбільш відвідуваних місць України серед туристів.
  Де знаходиться: м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область.

  15-zamkiv-ukraine-2-215-zamkiv-ukraine-3

  Хотинська фортеця
  Фортеця XIII–XVIII століть на Дністрі – одне з семи чудес України.. Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, що був створений у X столітті князем Володимиром Святославичем як одне із порубіжних укріплень південного заходу Русі, у зв’язку з приєднанням до неї буковинських земель. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».
  Де знаходиться: м. Хотин, Чернівецька обл.

  15-zamkiv-ukraine-16 15-zamkiv-ukraine-16-1 15-zamkiv-ukraine-16-2

  Таврійська садиба (замок Попова)
  Таврійська садиба в місті Василівка – це колишній родовий маєток дворян Попових, чудовий палацово-парковий комплекс. Завдяки вишуканій архітектурі будівлі, що поєднує неоготику з елементами романського стилю і бароко, в народі садибу прозвали «замок Попова».
  Де знаходиться: м. Василівка, Василівський район, Запорізька область.

  15-zamkiv-ukraine-4

  Замок Любарта
  Замок Любарта, або Верхній замок – один із символів міста Луцьк. Будівництво замкового комплексу почалося в 1350-і роки і було завершене в 1430-і. За наступні століття деякі елементи змінювалися, а в наш час була проведена реконструкція. Зараз замок Любарта має статус національного пам’ятника та історичного музею. Його зображення можна знайти навіть на 200-гривневій купюрі.
  Де знаходиться: м Луцьк, Волинська область.

  15-zamkiv-ukraine-515-zamkiv-ukraine-5-2 15-zamkiv-ukraine-5-3

  Замок Радомишль
  У списку найкрасивіших замків України почесне місце займає будівлю в Радомишлі. Це єдиний у світі замок з нерукотворним фундаментом: він стоїть на гранітній скелі, утвореної за часів палеоліту.
  Де знаходиться: м. Радомишль, Радомишльський район, Житомирська область.

  15-zamkiv-ukraine-615-zamkiv-ukraine-6-2

  Дубенський замок
  Родовий маєток князів Острозьких у Дубно – один з найстаріших замків України. Він був побудований в XV столітті і за весь час існування жодного разу не був узятий штурмом: його захищали річка Іква і 73 гармати. Зате зараз – ласкаво просимо помилуватися ліпними гербами власників і декоративними композиціями у бенкетному залі. Зробити це можна в будь-який день.
  Де знаходиться: м. Дубно, Рівненська область.

  15-zamkiv-ukraine-7-115-zamkiv-ukraine-7-2

  Замок Річарда
  Знаменита будівля на Андріївському узвозі в Києві – замок Річарда – овіяна легендами про привидів і іншими містичними історіями. Насправді «замок» – це поетична назва будинку №15, побудованого в стилі британської готики. Прозвав його так на честь короля Річарда Левове Серце письменник Віктор Некрасов, і нове ім’я міцно закріпилося за будівлею.
  Де знаходиться: Андріївський узвіз, 15, м. Київ.

  Замок Сент-Міклош
  Замок в романському стилі Сент-Міклош в 1450 році побудував барон Імре Перені. “Сент-Міклош” можна перекласти як “Святий Миколай”, а ще його називають Фортецею кохання. Будівля пронизана таємними ходами. Один з них вів до церкви Святого Миколая, розташованої неподалік. А секретні коридори в стінах дозволяли мешканцям переміщатися в сусідні кімнати.
  Де знаходиться: смт. Чинадієво, Мукачівський район, Закарпатська область.

  15-zamkiv-ukraine-9

  Червоноградський замок
  Ця таємнича будівля розташована в примарному місті Червоноград (на карті України населеного пункту немає вже понад півстоліття). Про колишньої розкоші нагадують лише дві витончені вежі з зубцями, але це не применшує неймовірної краси замку.
  Де знаходиться: Заліщицький район, Тернопільська область.

  15-zamkiv-ukraine-10

  Замок Паланок
  Паланок – один найкрасивіших замків Закарпаття та всієї України. Колись він був огороджений дубовим частоколом, «паланком», звідки і пішла його назва.
  Де знаходиться: м. Мукачево, Закарпатська область.

  15-zamkiv-ukraine-1115-zamkiv-ukraine-11-2

  Шенборнський замок
  Замок графів Шенборнів був побудований в 1890-1895 роках як заміська резиденція. Зараз елегантний мисливський будинок використовується як санаторій.
  Де знаходиться: с. Карпати, Мукачівський район, Закарпатська область.

  15-zamkiv-ukraine-12

  Збаразький замок
  Замковий комплекс був зведений у 1626-1631 рр. Він поєднує в собі риси палацу і оборонної фортеці. Стіни Збаразького замку були свідками національно-визвольної війни Богдана Хмельницького: свого часу гетьман робив осаду цієї фортеці.
  Де знаходиться: м. Збараж, Тернопільська область.

  15-zamkiv-ukraine-13

  Шарівський замок
  Продовжуючи тему «Найкрасивіші замки України», не можна не згадати про перлину Слобожанщини – Шарівський замок. Розкішний маєток побудував для себе поміщик Павло Ольховський в XIX столітті. Будівля налічує 26 кімнат і три зали.
  Де знаходиться: смт. Шарівка, Богодухівський район, Харківська область.

  15-zamkiv-ukraine-14 15-zamkiv-ukraine-14-2

  Старокостянтинівський замок
  Замок князів Острозьких був побудований в 1571 році. Фортецю надійно захищав рів, який заповнювався водою з річки, а також земляний вал з кам’яною стіною товщиною 1,5 метра і висотою 5,8 метра. До наших днів збереглися палац з оборонною вежею і замкової церквою на сході, а також дзвіниця.
  Де знаходиться: м. Старокостянтинів, Хмельницька область.

  15-zamkiv-ukraine-15

  Подорожуйте Україною! Це цікаво!

  За матеріалами: kiev.zagranitsa.com

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку