• banner
 • 20 найдивніших місць на землі

  Клілук, Плямисте озеро, Канада

  Клілук — озеро, розташоване в Британській Колумбії, Канада, інша назва – Плямисте озеро (англ. Spotted Lake) – дана озеру індіанцями племені оканаган. Корінні жителі вважають це озеро священним. Вода озера насичена різними мінералами і має найбільшу у світі концентрацією сульфату магнію (солі Епсома), кальцію і натрію, а також срібла і титану. Влітку, коли вода випаровується, на поверхні озера утворюється безліч плям химерної форми, які залежно від погодних умов здатні забарвлюватися різними кольорами. При цьому оголюються острівці мінералів, вкриті міцною кіркою, по якій можна ходити. Води озера, мають лікувальний ефект з сильною терапевтичною дією. Більше фото тут.

  самі_дивні_місця_планети_1, самые_удивительные_места_планеты_1

   

  Дорога Гігантів, Північна Ірландія

  Дорога Гігантів (англ. Giant’s Causeway, ірл. Clochán na bhFómharach). Шістдесят мільйонів років тому під час величезного виверження вулкану стався викид маси розплавленого базальту, який потім затверднув і утворив своєрідні колони. Всього налічується коло 37 000 колон, і вони настільки геометрично досконалі, що місцева легенда стверджує, що зроблені вони були рукою гіганта, а не стали наслідком природного явища. Більше фото тут.

  найдивніші_місця_планети_2_2, самые_удивительные_места_планеты_2_2

  найдивніші_місця_планети_2_1, самые_удивительные_места_планеты_2_1

   

  Колодязь Тора, США

  В американському штаті Орегон багато природних пам’яток, проте звання найбільш вражаючого заслужено носить унікальне утворення, іменоване Колодязем Тора. Цей витвір природи, що розташувався на мисі Перпетуа, є кам’яною лійкою глибиною кілька метрів, яка під час припливів, відпливів або штормових вітрів, перетворюється на справжній фонтан. Найсильніше враження справляє вода, яка стікає всередину колодязя. При цьому Колодязь Тора стає схожим на таємничі ворота в підземний світ, що ведуьб глибоко на дно. Більше фото тут.

  найдивніші_місця_планети_3, самые_удивительные_места_планеты_3

   

  Памуккале́, Туреччина

  З турецької — Бавовняний замок. Курорт в Туреччині, розташований за 250 км від Анталії та за 18 км на схід від населеного пункту Денізлі. У цьому місці дія гарячих джерел, що містять окис кальцію, привела до утворення вапняних відкладень на скелястих травертінових терасах. Збагачена кальцієм вода з термальних джерел багато століть стікаючи по схилу гори і падаючи з високих уступів багатьма водоспадами, утворила білі окам’янілі каскади, тераси і маленькі басейни. Виглядає курорт просто казково! До нього входять 17 геотермальних джерел з температурою води від 35 до 100 °C та водойми-тераси, утворених з травертину. Більше фото тут.

  Памукалле

   

  Озеро Хіллієр, Західна Австралія

  Хіллієр (англ. Hillier) – озеро на південному заході Австралії на острові Міддл-Айленд. Примітне рожевим кольором вод. Водойма по краях оточена піском і евкаліптовим лісом. І острів, і озеро були відкриті під час експедиції британського мореплавця Метью Фліндерса в 1802 році. Розповідають, що капітан Фліндерс помітив озеро, як тільки піднявся на вершину острова і прямо скрикнув від несподіванки. На початку XX століття в озері Хіллієр запровадили видобуток солі, проте через шість років його припинили, адже помітили руйнівний вплив на озеро.
  Вважалось, що причина рожевого кольору води полягає в солоності і специфічних мікроорганізмах, що мешкають в озер, але тести, проведені в 1950 році, не підтвердили даних припущень. У наступні роки було проведено ще багато досліджень, але причина незвичайного рожевого кольору так і залишилась загадкою. Для туристів озеро Хіллієр – не найзручніший об’єкт. Через відсутність водної навігації в цьому районі найбільш зручним способом дістатися туди є повітряний транспорт, який не по кишені більшості бажаючих побачити незвичайний водойму. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Pink_Lake_Hillier-5

   

  Бадаба-е-Сурт, Іран

  Провінція Мазендеран, що в Ірані, одне з найцікавіших місць на Близькому Сході. Регіон містить безліч пам’яток, серед яких можна зустріти як історичні, так і природні. Сприятливий клімат і мальовничі ландшафти зробили провінцію одним з основних місць туризму Ірану. У цьому ж регіоні й знаходиться відомий Бадаб-е Сурт, який є одним з найнезвичніших місць планети. Він складається з ряду східчастих терас сформованих травертином, як і Памукалле. Природний об’єкт утворювався протягом тисяч років термальними джерелами. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Badab_E_Surt-5_1

  Most_Strange_Places_In_The_World_Badab_E_Surt-5_2

   

  Гора Тяньцзи, Китай

  Свою назву гора Тяньцзи отримала від прізвиська людини на ім’я Сян Дакунь, який давним-давно очолював у цих краях повстання місцевих фермерів і називав себе «Сином неба». Гора межує з долиною Суосі на сході, Чжанцзяцзе на півдні і округом Санчжі на півночі. Гора Тяньцзи є однією з чотирьох найвідоміших мальовничих зон заповідника Улін’юань. Вершина Тяньцзи знаходиться в середині «золотого трикутника» на висоті 1262,5 м (пік Куньлунь), а найнижча точка біля підніжжя гори – 534 м над рівнем моря (долина Шілань). Площа гори – 68 кв. м, периметр біля підніжжя – 45 км, середня температура – 12 градусів, річна кількість опадів – 1800 мм. У зимові місяці на горі трапляються морози. Гора Тяньцзи є одним з чотирьох відомих туристичних маршрутів в районі Улін’юань. Більше фото тут.
  Most_Strange_Places_In_The_World_Tianzi-mountains-china-6

   

  Геогліфи Наски або Лінії Наски, Перу

  На високому посушливому плато Наска протягом 80 км між містами Наска і Пальпа в пустелі Сечура в районі відомому, як Пампас-де-Хумана в Перу, знаходяться цілі збірки геогліфів. Вважається, що ці лінії були створені представниками культури Наска між 200 роком до н. е. та 700 роком н. е. Хоча насправді достеменно, хто створив ці лінії та з якою метою, невідомо. Геогліфи Наски включають сотні фігур, складність яких варіює від простих ліній до детально промальованих колібрі, павуків, мавп, риб, лам та ящірок. Більше фото тут.

   

  Бермудський трикутник, Атлантичний океан

  Довго оповиті міфами і таємницями ганебні 500 000 квадратних миль, що називаються Трикутником Диявола, розташовані приблизно між Бермудськими островами, Флорида та Пуерто-Ріко. Хоча берегова охорона США й оспорює твердження, що будь-яка така подібна зона взагалі існує, немов за теорією змови розповіді про незвичайні магнітні показання, зниклі кораблі, літаки і зниклих безвісти людей, процвітають. Прихильники аномальних версій налічують майже 140 таємничих зникнень кораблів і літаків у районі бермудських островів. Причому перші з них відбулися аж у 1502 році! Тоді “диявольський трикутник” нібито відразу проковтнув 27 каравел. І, мовляв, з кожним роком Бермуди стають все більш вимогливі. Але науковці стверджують, що зникнення в цій зоні відбуваються не частіше ніж в інших місцях.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Bermuda_Triangle-8

   

  Острів Сокотра, Йемен

  Сокотра (араб. سقطرى‎) — невеликий архіпелаг з чотирьох островів та двох скель (населені Сокотра, Абд-ель-Курі і Самха) в Індійському океані недалеко на північний схід від узбережжя Сомалі, приблизно 350 км на південь від Аравійського півострова. Є частиною провінції Хадрамаут (архіпелаг територіально поділений на дві мудірії (райони): Хадібо (з центром в Хадібо) і Калансія і Абд-ель-Курі (з центром в Калансії) Республіки Йемен. Площа островів 3,6 тис. км². Територія населена дивовижними деревами і рослинами, і має дуже багату фауну. Більше фото тут.

  Socotra

  Most_Strange_Places_In_The_World_Socotra_Island_Yemen-9_2

   

  Рука пустелі, Чилі

  Скульптура в пустелі Атакама в 400 метрах від шосе № 5 (Панамериканського) в області Антофагаста, Чилі. Витвір мистецтва являє собою ліву долоню людини, яка приблизно на три чверті немовби висовується з-під землі. Автор – чилієць Маріо Іраррасабаль. Висота руки – 11 метрів. За задумом автора, його робота повинна виражати людську самотність, горе і муки, відчуття несправедливості, а такий великий розмір – вразливість і безпорадність. Матеріал конструкції – цемент на сталевому каркасі. Відкриття відбулося 28 березня 1992 року. Більше фото тут.
  Most_Strange_Places_In_The_World_The_Hand_in_the_Desert_Chile-10

   

  Шоколадні пагорби, острів Бохол, Філіппіни

  Ряди пагорбів на філіппінському острові Бохол отримали свою назву від кольору пагорбів під час сухого сезону з лютого по травень. Пекуче в цей період сонце змінює колір трави на кольор шоколаду.

  Вчені розходяться в думках з приводу походження шоколадних пагорбів. Одні з них стверджують, що височини є залишками вулканічної діяльності, покрити вапняної корою. Інші вважають, що пагорби утворилися в результаті підйому коралових покладів при впливі води і вивітрювання ґрунту. За іншою версією, пагорби знаходяться на місці стародавнього океану, дно якого під дією ерозії після відступу води перетворилося на утворення конічної форми. На терені площею 50 км² близько 1268 сопок, що мають 30-100 м заввишки. Одним з курйозів є повна відсутність печер у цьому районі, що як правило, формуються в таких умовах. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Chocolate_Hills-11

   

  Червоний пляж Паньцзінь, Китай

  Червоний пляж Паньцзінь, що знаходиться в 30 кілометрах на північний захід від міста Паньцзінь став відомим на весь світ своїм незвичайним кольором – червоним. А вся справа у тому, що берег річки Ляохе усіяний морськими водоростями Sueda. В період їх росту, з квітня по травень, вони мають зелений колір і лише у вересні, відмираючи, водорості поступово набувають яскраво-червоного кольору. Щоб побачити цей живий червоний килим, який простягається на кілометри, приїжджати сюди потрібно саме в цей період. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Panjin-red-beach-12

   

  Долина Глечиків, Лаос

  Група майданчиків з історико-археологічними пам’ятками в Лаосі, в провінції Сиангкхуанг. У Долині глечиків знаходяться тисячі великих кам’яних горщиків, розсіяних біля підніжжя Анамського хребта, котрий розділяє Лаос і В’єтнам.
  Розмір горщиків становить від половини до трьох метрів, їх вага досягає 6000 кілограмів, а вік становить імовірно від 1500 до 2000 років. В даний момент вирішується питання про присвоєння Долині Глечиків статусу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ситуація ускладнюється тим, що провінція Сіангкхуанг в 1970-х роках піддавалася масованим бомбардуванням з боку американських ВПС під час так званої Секретної Війни. З цієї причини значна частина території долини залишається недоступною для туристів.

  Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Plain_of_Jars-13

   

  Долина гоблінів, Юта, США

  Природний парк, розташований в американському штаті Юта, являє собою справжній світ каменів, де всі скульптури протягом століть створювались самою природою – вітром, гарячим сонцем і водою. Це незвичайне місце входить до складу паркового комплексу Arches Park, який є найважливішою культурною пам’яткою і скарбом Юти. Парк розташований на величезному соляному плато. Площа становить 76 519 акрів. Відкрив цю незвичайну долину в двадцяті роки минулого століття Артур Чаффін, який був власником порома і шукав зі своїми компаньйонами альтернативні шляхи сполучення, що з’єднують річку Green River з містом Кайнсвіллем. У ході експедиції була виявлена ​​ця дивовижна долина, де скелі різноманітних форм сусідили з тисячами незвичайних каменів. Назву ж цій долині дали за формою кам’яних фігур, багато в чому схожих на казкових істот – гоблінів. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Goblin_Valley-14

   

  Китова алея, Чукотка

  Археологічна пам’ятка, святилище древніх ескімосів на острові Ітирган в протоці Синявіна на Чукотці. Відкритий в 1976 році М. А. Членовим, співробітником Інституту етнографії АН СРСР. Комплекс складається із двох рядів вкопаних кісток гренландських китів. Для будівництва використано 50-60 черепів, 30 щелеп китів, сотні різного розміру каменів. Пам’ятка датується періодом пізнього Пунука, XIV—XVI століття.

  Масивні щелепи кита, ребра і хребці, що стирчать із землі, утворюють моторошну алею, яка в туристів викликає острах. Вчені вирахували, що це утворення знаходиться тут з 14-15 століття. Проте, вони не змогли визначити його призначення – чи це було священним місцем для місцевого племені, чи просто у цьому місті займались обробкою здобичі, з’ясувати не вдалось. Більше фото тут.

   

  Скляний пляж, Каліфорнія, США

  Це мабуть чи не єдине місце на Землі, де сміття створило красу. У першій половині XX століття на території, де знаходиться цей пляж, було звалище. У 60-і роки звалище закрили, і з тих пір сміття було віддане саме собі. Гори битого скла валялися на березі під теплими каліфорнійськими променями, омивані морськими прибоями і обдувані морським бризом. Викинуті на узбережжя пляшки вода розбила на мілкі шматки і відшліфувала, утворивши прямо таки казкову поверхню, що під сяйвом сонця виграє усіма кольорами райдуги і ніби світиться.

  В результаті, десь у восьмидесятих роках виявили, що від звалища й сліду не залишилося, а все те скло, яке було на пляжі, перетворилося на дивовижної краси різнокольорові, напівпрозорі камені. І з тих пір потягнулися на цей пляж туристи, місце стало популярним. Знайшлися навіть умільці, які з цих гладких скелець роблять всілякі сувеніри, які відмінно скуповуються туристами, що приїжджають подивитися на це диво індустріального втручання людини у справи природи. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Glass_Beach-15

   

  Катакомби Парижу, Франція

  Мережа підземних тунелів та печер штучного походження під Парижем. Загальна протяжність за різними даними — від 187 до 300 кілометрів. З кінця XVIII століття катакомби слугують місцем поховання, тут покояться останки майже шести мільйонів чоловік. У підземне кладовище катакомби перетворилися в період з 1785 по 1810 рік. Саме в цей час під землю були опущені кілька мільйонів скелетів, які привозилися сюди вночі на возах, з кладовища Невинних, розташованого в центрі міста, біля церкви Сен-Есташ. Таке рішення паризька влада прийняла через те, що на кладовищі рівень землі через численні поховань піднявся подекуди до трьох метрів, і воно стало розсадником інфекцій. Нічні процесії завжди супроводжував священик, котрий молився за душі покійних. Вхід в підземні катакомби офіційно заборонений указом префекта від 2 листопада 1955 року, порушення якого може каратися великим штрафом. Невелика частина всієї підземної мережі каменоломень — близько 1,7 км — називається катакомбами Парижа або оссуарієм й відкрита для туристів зі входом на площі Денфер-Рошро (Denfert-Rochereau). Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Paris_Catacombes-16

   

  Літаючий гейзер, Невада, США

  Опинившись в штаті Невада, обов’язково відвідайте місто Герлах. Саме по собі воно нічим не примітне, проте неподалік знаходиться справжнє диво світу – Літаючий гейзер. Струмінь води тут вилітає на півтора метри, що для цього явища зовсім небагато. Але якщо врахувати висоту, на якій цей гейзер знаходиться, разом це вже складає чотири метри. Саме таке його місце розташування і такий незвичний барвистий вигляд й приваблює туристів.
  Цікаво, що походження гейзера напівприродне. Його створили випадково близько 100 років тому, копаючи криницю. Спочатку він функціонував за призначенням, але з часом в стінах з’явилася тріщина, і вода пробилася назовні. Розчинені мінерали почали рости, як на дріжджах, і переміщуватись назовні. Вони й утворили підйом, з якого б’є гейзер. А красивий колір і форма цих мінералів створюють мальовничу картину вежі з літаючої водою. Більше фото тут.

  Most_Strange_Places_In_The_World_Fly_Geyser-17

   

  Острів котів, Японія

  Острів Котів Аошіма – це райське місце для любителів котиків. За розмірами він крихітний, нічого надзвичайного в своїй архітектурі немає, та все рівно приваблює туристів. Все це тому, що він густо населений кішками. Тут на 20 жителів приходиться 120 кішок, тобто пухнастиків у 6 разів більше ніж людей. Колись котів сюди привезли для боротьби з мишами, які псували рибальські сіті. Це було ще за часів Другої Світової війни, а сьогодні мишей тут не залишилось зовсім. Більше фото тут.
  Most_Strange_Places_In_The_World_Cat_Island-18

  За матеріалами www.technocrazed.com

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку