• banner
 • 5 фактів про хребет

  Основа нашого тіла – хребет. Через нього проходять усі нервові волокна організму і він несе на собі всі частини тіла. Без нього життя неможливе. Тому навіть незначні ушкодження відразу відображаються на нашому самопочутті. Недарма східні практики перш ніж прийматись за лікування окремої хвороби, починають приводити в порядок хребет.

  Що важливого потрібно знати про цю надважливу систему організму? Є п’ять основних моментів:

  “Розумна спина”
  Ви знали, що спинний мозок, розташований в хребетному каналі, вміє самостійно думати? Під «самостійно» мається на увазі не консультуючись з головним мозком, який управляє всіма процесами в нашому організмі. Звичайно, впоратися з теоремою Коші спинному мозку буде не під силу, але в певних випадках він може відправляти сигнали органам в обхід старшого брата. Тому уявіть – коли у вас травмована якась ділянка хребта (зміщення, забій тощо), це впливає на нервові волокна і сигнали деформуються. Так ні з того, ні з сього у вас може різко погіршитись зір, чи почати боліти голова, чи розболітись шлунок, чи взагалі розлагодитись робота статевої системи. Як правило, причини розладу починають шукати локально в самому хворому органі, через що часто відбуваються недоцільні медикаментозні навантаження на нього. В таких випадках краще починати все ж таки з хребта.

  хребет_1, позвоночник_1

  Діагностика по хребту
  Взагалі до свого хребта слід ставитися не тільки дбайливо, але й уважно. Іноді він навпаки може сигналізувати господареві про проблеми в інших органах. Так, вчені з’ясували, що якщо після їжі у людини болить хребет десь в середині грудного відділу, це може сигналізувати про виразку шлунка. Переривчаста біль у спині, яка віддає в пах сповіщає про необхідність перевірити нирки – там можуть бути камені. Досвідчені мануальщики здатні продіагностувати стан внутрішніх органів, просто прощупуючи хребет пацієнта: про захворювання та хворобливі зони можуть розповісти остисті відростки, що відходять від хребта по всій його довжині.

  хребет_2, позвоночник_2

  Язик про хребет
  Щоб зрозуміти, в якому відділі хребта у людини викривлення, достатньо попросити її висунути язик. Цей орган може розповісти досвідченому лікарю дуже багато про стан організму пацієнта. Посередині язика є улоговинка, яка й передає інформацію про здоров’я хребта. Якщо складка викривляється на кінчику язика – значить, проблема в шийному відділі, якщо посередині – викривлення в грудному і, відповідно, якщо кривизна улоговинки ближче до кореня язика – це свідчить про викривлення у попереку.

  На фото язик свідчить про те, що у його власника невеликі проблеми в грудному відділі. На фото язик свідчить про те, що у його власника невеликі проблеми в грудному відділі.

  Росте і зменшується
  Є у хребта і така властивість як зменшення та збільшення зросту протягом дня. Банальна сила тяжіння прибиває нас до землі. І хребет, який може виносити тиск сотень кілограмів, не може встояти під цією силою (уявіть тоді, яка в неї потужність) та починає скорочуватися. Ось чому космонавти встигають за час свого перебування в космосі підрости. Іноді на цілих 5 см. З цієї ж причини після 40 років люди стають нижчими. Це не міф, це сувора реальність. Особливо, якщо не вділяють часу заняттям спорту та не підтримують гнучкість хребта, що, у свою чергу, забезпечує здоров’я всьому організму.

  хребет_3, позвоночник_3

  Цікаве
  У дітей більше хребців.
  У спинному мозку людини близько 13 500 000 нейронів. Вони відмирають протягом життя внаслідок стресових ситуацій. Цікаво те, що дитина може втратити половину з них ще до свого народження, тому матерям необхідно з усією старанністю ізолювати себе від стресу і відмовитися від побутових подразників.
  З дітьми пов’язаний ще один цікавий факт, що стосується хребта: у новонароджених хребців в хребті більше. Хребці з віком, звісно, нікуди не зникають, просто вони зростаються. П’ять з них перетворюються на великий крижовий відділ, решту, що залишилися – в куприк. Причому куприк у різних людей може складатися з різної кількості хребців, і це зовсім не є відхиленням.

  Хребет і волосся. Цікаво, що перелом хребта може призвести до такого несподіваного наслідку, як зникнення волосся на тілі. Це унікальний феномен, в якому вчені поки самі не дуже добре розібралися. Волосся на тілі людини активно росте, коли робить запит в головний мозок і отримує зворотний зв’язок. Якщо цей зв’язок порушено, а саме це й станеться, якщо спинний мозок отримує серйозні пошкодження, волосся на тілі поступово починає зникати.

  Зміна кута нахилу голови впливає на навантаження хребта. Те саме відбувається й при збільшенні кута викривлення самого хребта при підйомі вантажів – чим кривіша спина, тим важчим для спини виявиться вантаж, і тим більшої шкоди він може їй нанести.
  vertebrae_4

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку