• banner
 • 80 років прихованого сексизму: в одному ролику зібрали фрази, котрі впродовж життя чує чи не кожна жінка

  Важко уявити собі хлопчика, котрого соромлять за те, що прагне бути лідером; парубка, котрого обзивають шльондрою; чоловіка, в якого з подивом питають, чому це він ходить на роботу замість сидіти вдома з дітьми. Проте, ці слова з легкістю вискакують у сторону жінок, причому, як від чоловіків, так і від одних жінок до інших. Щонайгірше, як правило, чоловіки не бачать в таких своїх словах нічого поганого, і не розуміють, що ці слова криють в собі відверте приниження та пряму образу жінки. Та особливо винити їх у цьому немає змісту – середовище, в якому вони народились і зростали, віками плекало таке відношення до слабкої статті. А от жінки такі вирази навпаки вживають свідомо, маючи на меті зачепити та образити іншу.

  Видання The Huffington Post зібрало в одному відеоролику 48 фраз, котрі за своє життя чує, певно, кожна жінка, але яких не кажуть чоловікам.

  “Не командуй… Ти дівчинка, чи ти хто?… Веди себе тихо! Дівчині не пасує бути надто помітною, сядь не висовуйся…”, – вбивають в голову змалку дівчаткам.  “Ти така гарнюня, ще мала, а тілом вже ого! Він тебе дражнить, бо ти йому подобаєшся… Хлопці вони такі – коли вони тебе луплять, це вони так показують свою симпатію, терпи та не звертай уваги… Ох, ти чортівка! Голову хлопцям будеш крутити, вже видно…”, –  привчають дівчат до відвертих домагань з малих літ.

  “Тобі треба зробити корекцію брів воском… Не надягай цього в школу, ти ж хлопців відволікатимеш… Тобі подобаються відеоігри? А хлопцям це до смаку… Не будь шльондрою… Жоден хлопець не захоче зайнятися сексом із незайманою… Скільки ж ти, певно, випила того вечора?.. У що ж ти була вдягнена того вечора?.. Чому ти така емоційна?.. Тримай емоції при собі… Те що ти відчуваєш, нікого не повинно цікавити. Вмій себе стримувати, вчись у брата!… Припини випендрюватися, не думай, що ти щось особливе”, – намагаються загнати у рамки тінейджерок.

  “Не будь таким стервом… Перестань драматизувати… Певно, у тебе саме ці дні… А ти, якщо постараєшся, можеш бути справді гарненькою… Ти була б значно гарніша, якби всміхнулася… У тебе така екзотична зовнішність! Ти звідки?.. Гарні цицьки… Але дупа! Так і ляснув би! (ляскає)… Ти чого? Я ж просто намагався зробити комплімент… Не хочеш сходити кудись зі мною? Не хочеш?!?!? Байдуже, ти все одно страшнюча… Ти збираєшся усе це з’їсти? Ти їси забагато як для дівчини… Ти п’єш віскі?.. Тобі подобається футбол?… Ти жахливо водиш машину… Це не для твого дівчачого розуму”, – говорять дівчатам.

  woman_discrimination

  “Яка ще боротьба за репродуктивні права?.. Хіба жінка насправді може поєднувати сім’ю та кар’єру?.. Ти що, феміністка?.. О, ти що, подорожуєш сама? Як у “Їж, молися, люби”?.. Ти вічна подружка наречених, ніколи не наречена…Ти не хочеш дітей? Не боїшся відчути себе нереалізованою?.. Твій біологічний годинник цокає… Кому ти будеш потрібна за кілька років?.. На старості років, навіть не буде кому кружки води подати… Ти не береш чоловікового прізвища?.. “, – цікавляться в жінок, котрим “пора”, або “давно пора” за оцінками самозванних експертів створювати родину.

  “Ти не виглядаєш як жінка, в котрої є дитина… Ти плануєш працювати після того, як народиться дитина?.. Тобі буде так нудно вдома… Ти дозволиш комусь іншому ростити твоїх дітей, коли підеш на роботу?… А твій чоловік не проти, що ти заробляєш більше за нього?.. Твій чоловік готує вечерю? Ото ти добре його видресирувала!.. А ти хитра! Сама влаштувалась на хорошу роботу, а чоловік водієм вкалує”, – чують вже заміжні.

  “Ти зустрічаєшся з чоловіком, молодшим за тебе? От хижачка… Та це й зрозуміло: він проміняв її на молоду модельку… Ти маєш бути вдячна, що тобі ще свистять на вулиці… Та ти ще тішся, що тебе хоч хтось хватає за дупу в твої-то роки!… Ти почуваєшся реалізованою, будучи домогосподаркою?.. Чи цей одяг не занадто молодіжний для тебе?.. Ти досі користуєшся косметикою? Чи воно тобі вже потрібно?.. Певно, молодою ти була вродлива”, – кажуть жінкам після 40-ка.

  Мабуть, абсолютно всі ці фрази за своє життя почує кожна жінка принаймні раз. Але жінки також знають, що цей список можна продовжувати і продовжувати. І про це не варто мовчати. Звичайно, з роками ситуація з сексизмом все рівно трошки змінилась на кращу сторону, не останню роль в цьому зіграли подібні цій акції та відео, але явище це досі є дуже поширеним у суспільстві. І сьогодні настав час остаточно його побороти!

  За матеріалами pravda.com.ua

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку