• banner
 • Чехія – рай для безпритульних собак

  «А де у вас все бездомні собаки?», – запитують празьких екскурсоводів наші туристи. І дійсно, ні зграї бродячих собак не побачиш на празьких вулицях, ні диких змарнілих кішок. Замість них на галявинах в празьких спальних районах скачуть зайці, поволі бродять фазани і чимчикують їжачки. Голова відділу по зв’язках з громадськістю міської поліції Праги Яна Пржікрилова пояснює, куди зникають загублені і покинуті домашні тварини з вулиць Праги.

  тварини_собака_благодійність_милосердя, животные_благотворительность_собаки_милосердие

  «Якщо городяни дзвонять на нашу “гарячу “лінію і повідомляють, що бачать самотнього пса, то викликається служба відлову бездомних тварин і собаку відправляють у притулок. Там перевіряють, чи є у тварини чіп або татуювання, де вказано його номер. Якщо так, то починається пошук власника, якщо ні, то собака залишається в притулку, а на інтернет-сторінках міської поліції розміщуються її фотографії. Таким чином собаці шукають нового господаря або знаходять старого».

  собака_милосердця, собака_милосердие

  Ну, а якщо підшукати нового власника для бездомної животини не вдається, ні в кого й думки не виникає про те, щоб тварину приспати. Всі вони залишаються жити у притулку, розповідає Яна Пржікрилова.

  Втім, пражани дуже близько до серця приймають проблеми безпритульних тварин і намагаються саме в притулках обзаводитися новими вихованцями, причому, не тільки кішками та собаками, але й зміями, кроликами, черепахами.

  «Ми дуже успішні в пошуку нових власників для наших тварин: рідко хто з них залишається в притулку, люди їх розбирають по домівках».

  Сама міська поліція містить два притулки для безпритульних домашніх улюбленців.

  «Існують і приватні притулки для бездомних тварин, а у міської поліції їх два – один для собак, а другий для кішок і екзотичних тварин. Фінансуються поліцейські притулки з міського бюджету, але, звичайно, ми раді, коли люди допомагають нам грошима або підгодовують тварин», – завершує Яна Пржікрилова.
  Таким чином у Чехії практично не існує бездомних тварин. Люди дуже шанобливо відносяться до братів своїх менших. Тут на сім’ю припадає приблизно 2 собаки, а якщо вихованець загубився, це справжня катастрофа для власників. Для загублених тварин існує навіть детектив, який за 125 доларів проведе розслідування і знайде улюбленця.

  собака_милосердя_любов, собака_милосердие_любовь

   

  Господарів собак змушують чіпувати своїх улюбленців, щоб їх було легше знайти. Це вартує – $ 30. А якщо господар вирішить позбутися тварини – його чекає штраф – від $ 100 до $ 25 000.
  Охочі взяти собаку з притулку, отримують разом з новим улюбленцем великий пакет бонусів: безкоштовне чіпування, звільнення від сплати податку за собаку на 2 роки (за рік це може складати від $50 до $600 в рік), і соціалізування тварини. Одним словом – робиться все для того, аби ні в кого не виникло бажання викинути тварину на вулицю.
  Чеська практика – чудовий приклад для усіх нас!

  За матеріалами www.radio.cz

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку