• banner
 • Чому український Святий Миколай кладе подарунки під подушку

  Традиція дарувати подарунки на Миколая пішла з Німеччини, де напередодні свята (у них воно 6 грудня, тобто на початку зими) батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та полагоджені старі черевики, що ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на камін.

  Чому на камін? Бо Святий Миколай міг дістатись в домівки лише через димохід, оскільки двері в хатах зачинені.

  Не пропустіть також: Що потрібно знати про Святого Миколая

  В України ж подарунки прийнято класти під подушку, і причина такої традиції проста – в українських оселях камінів не було. Були печі, на яких і спали діточки. За первинною легендою Святий Миколай так само дістався в домівки через комин (це вже потім він перебрався входити у дім невидимкою через двері, бо з домівок зникли печі, і відповідно й димоходи, а це у кмітливих малюків почало викликати підозри). Подарунки ж був змушений класти під подушки, адже панчіх теж не було. До того ж, це додатково «грало на руку» магічності ситуації – посилювало усю таємничість ритуалу та віру в Святого, бо хіба ж можна нечутно щось покласти тобі під подушку на якій ти спиш? Звичайно не можна! Тільки хіба якщо це робить святий!

  Також вважалось, що кладучи під подушку подарунки, Миколай змушений торкатись діток, а це є безумовним благословенням для кожного християнина.Ua482_sleepy-child-gift-pillow

  Їздить український святий Миколай на золотих санях з білими золотогривими кіньми, одяг переважно носить золотий, рідше –  з червоної, фіолетової чи білої парчі, але обов’язково з золотими вставками (золото в християнстві – це колір Святого Духу).

  А от щодо різки – традиція всюди однакова. Її одержували неслухняні діти, які весь рік дозволяли собі надто багато капостей.

  Не пропустіть також: Гумор від Святого Миколая

  По повірю імена тих, хто гідний чи не гідний подарунка, записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай.

  1025965

  Інші традиції на Миколая:

  В Україні від свята Миколая кожного вечора дозволялося збиратися на вечорниці. Це був офіційний початок Різдвяних свят.
  На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди. За традицією, старші господарі села на свято збиралися щоб зварити пшеничного пива. Влаштовувалася гостина, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні особливості обходження дворів й назви, наприклад, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо.

  Народні прикмети на Миколи:

  • Який день на Миколу зимового, такий і на Миколу літнього.
  • У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи.
  • Як впаде великий іній — на гарний врожай хліба.
  • Як на Миколу піде дощ, то врожай на озимину.
  • Морозяний день — на уроду хліба й городини.
  • З цього дня підходять другі морози — Миколині: “На Студеного Миколу снігу навалить гору”.
  • Якщо в день Миколая замітає слід, дорозі не стояти від Миколи до Різдва (7 січня).
  • Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого.

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку