• banner
 • Де живе руконіжка Ай-ай?

  Істота з дивною назвою руконіжка ай-ай не якесь містичне чи придумане створіння. Це реальна тварина, яка живе в бамбукових джунглях Мадагаскару. Ай-ай відноситься до приматів, що разом з лемурами входить до підряду мокроносих мавп. Не спить вночі, адже це його улюблена пора доби, яку він проводить у пошуках їжі та, коли залишається час, за розвагами з собі подібними.

  ay-ay-3

  Ай-ай дуже акуратна тварина. Найперше, що він робить прокинувшись, це, як заведено у лемурів, причісується. Старанно чистить, щоб ніде не лишилося сплутаної після сну волосинки, свою чорну шерстку, вушка, очі, ніс. У нього на диво довгі пальці, а третій особливий, тонкий, немов усох. Здається, що самі лише довгі-довгі кісточки в ньому лишилися. Третім пальцем, підігнувши решту, руконіжка й наводить чистоту.

  ay-ay-4
  Коли ця справа закінчена, починається головне його рукоділля. Сухеньким пальчиком постукує ай-ай по корі старого дерева, немов дятел дзьобом. Стукотить і, близько приклавши великі чутливі вуха до стовбура, слухає чи не знайдеться десь порожнеча під корою — тут, значить, хід короїда! Своїм стукотом руконіжка лякає личинок, які з переляку починають втікати, чим завдають зайвих звуків, несвідомо шкодячи собі.  Далі ай-ай пускає в хід свої чудернацькі зуби, які так багато роздумів і сумнівів завдали зоологам – їх у нього лише два згори і два знизу і це різці, ну просто як у гризуна: без коренів, ростуть усе життя, спереду з емаллю, ззаду — без емалі, бо самозагострюються.

  Прогризаючи кору, ай-ай запускає всередину дерева свій довгий тонкий палець, і дістає смачну для себе личинку та ласує. Гризе ай-ай і цукрову тростину, і міцну шкаралупу кокосових горіхів, плоди мангрів.

  Свій диво-палець руконіжка застосовує і для пиття: швидко-швидко черпає ним воду, мочить й обсмоктує.

  ay-ay-1

  Майстерно будує ай-ай гнізда схожі на білячі з вигляду, як круглі кулі, півметра в діаметрі з одним входом. Плете їх з листя пальми та укріплює сухими гілками. У гнізді самка-руконіжка годує своє дитинча з сосків, які в неї на череві, а не на грудях, як належить примату.

  Ай-ай не дуже говіркий звір. Рідко хто може почути його голос. Він у нього теж дивний — схожий на  шум, що утворюється під час тертя шматків металу.  Лякаючись ай-ай кричить «ронгзіт», а не «ай-ай», як думали спочатку, через що його й назвали так помилково.

  Однак людей ай-ай не дуже боїться і нерідко, замість того, щоб тікати, вступає в бій: дряпається та кусається.

  Століттями охороняли його людські забобони: вбити руконіжку, твердило давнє повір’я, значить, підписати собі смертний вирок, який набуде сили не пізніше, ніж через півроку. Якщо трапиться — засне людина в лісі, а руко­ніжка його побачить, то спорудить начебто йому подушку з гілок. Якщо, прокинувшись, знайде людина подушку у себе під головою — бути їй багатієм. Якщо під ногами — незабаром загине бідолаха від чаклунства.

  ay-ay-2

  В дикому світі руконіжки живуть приблизно 10 років. В неволі рекорд життя цієї тварини становив 25 років. Проте поневолені вони практично не розмножуються. Нещодавно, один з таких рідкісних випадків стався у Сан-Дієго. Малюка назвали Фаді. За кілька тижнів після народження він важив лише 300 грам, але це вже у три рази більше, ніж при народженні.

  За матеріалами hah.co.ua

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку