• banner
 • До чого призвели 100 років “поліпшення” порід собак (фото)

  Століття селекційних «поліпшень» чистих порід перетворило колись здорових собак в деформованих істот.
  породи собак_1, породы собак_1

  Існує думка, що чистокровні виведені собаки володіють особливими властивостями і в цілому виглядають гарніше. Але фотографії з книги 1915 року, В.Е. Масон «Породи всіх націй» (Breeds Of All Nations by WE Mason), що нещодавно з’явились в Інтернеті, наочно демонструють як за останнє сторіччя змінився вигляд всім нам відомих порід собак, і що далеко не всі зміни відбулися в кращу сторону. Ясно видно, як вікова селекційна робота з «поліпшення» згубно відобразилась на зовнішньому вигляді, але найгірше, що це відбилось на здоров’ї собак.

  1. Бультер’єр був красивим спортивним собакою. Без потворної морди і відвислого живота. Нова форма черепа призвела до появи проблем із зубами і прогресуючою глухоти. Крім того тепер у цієї породи собаки вроджений вивих ліктя і часті сонячні опіки.

  породи_собак_бультер'єр_2, породы_собак_бультерьер_2

  2. Проведене порівняння показує, що бассетхаунд став набагато нижчим, в той час як його вуха сильно видовжилися в порівнянн із собакою на фотографії 100-річної давності. Від зменшення задніх ніг собака отримала ще більші проблеми з хребтом і дисплазію тазостегнового суглоба.Через це тварина швидко набирає вагу, що тільки посилює її хвороби. Постійні проблеми з очима – від глаукоми до ектропії (Вишневе око). Можливо великі вуха і виглядають мило, але собака від них потерпає, вони створюють великі незручності.

  породи_собак_бассетхаунд_3, породы_собак_бассетхаунд_3

  3. Сучасний боксер тепер має великі проблем з перегрівом через те, що його морда стала набагато коротшою і підійнятою, ніж раніше. Крім цього, укорочення морди призводить до проблем із зубами та слухом. Сьогодні безліч цуценят народжуються глухими на одне або обидва вуха. Часто буває ентропіон (заворот повіка). Є ще кілька розладів, пов’язаних з їх нинішнім зовнішнім виглядом –аортальний стеноз і аритмогенна кардіоміопаті яправого шлуночка, гіпотиреоз і здуття живота.

  породи_собак_боксер_4, породы_собак_боксер_4

  4. Англійський бульдог – зірка страхувальних рекламних постерів часів Черчілля – перетворився на справжнього монстра завдяки селекції. Сьогодні це одна з найбільш хворобливих собак. Фактично немає такого поняття, як здоровий бульдог: дисплазія кульшового суглоба, вроджений вивих ліктя, гіпоплазія трахеї, дерматит шкірних складок, брахицефальний синдром, ентропіон … «Вдосконалення» породи унеможливило пологи без медичного втручання. Середня тривалість життя собаки цієї породи – всього 6,25 років. Чи не жахливо це?

  породи_собак_англійський_бульдог_5, породы_собак_английский_бульдог_5

  5. Навіть німецька вівчарка, яка була еталоном “справжньої” собаки, деградує. У книзі “Собаки Всіх Націй” описується стандарт 25-30 кг. Сьогодні ця собака сильно поважчала, звідки відразу з’явились проблеми з хребтом і задніми лапами. Дисплазія ліктьового і тазостегнового суглоба, захворювання міжхребцевих дисків, кульгавість, а також цукровий діабет, катаракта і всілякі пухлини. Колись собаки цієї породи були здатні брати бар’єри висотою 2,6 метрів, але тепер коли їх круп так сильно опустився, а груди стирчать колесом, собака стала незграбною – відповідно втратила всі ці чудові фізичні показники.

  породи_собак_вівчарка_6, породы_собак_овчарка_6

  6. Мопси отримали в подарунок від людини хвіст в два рази більш закручений ніж раніше, що за словами Мускулуса, може призвести до паралічу. Знову ж таки укорочена морда і складчаста шкіра часто призводять до їх перегріву, до проблем із зубами та інфекціям шкірних складок на морді. Мопси, як і всі брахіцефали мають величезні проблеми з диханням і схильні до респіраторних захворювань. Також для них характерно ожиріння. Енцефаліт мопсів є генетичним захворюванням. Симптоми цієї хвороби судоми, втрата орієнтації, сліпота, кома і смерть. До цього всього мопси можуть страждати ще й від епілепсії.

  породи_собак_мопс_7, породы_собак_мопс_8

  7. Найсильнішим змінам піддалися сенбернари – колись збита, атлетична порода, тепер має безліч проблем з перегрівом і більше схильна до різних захворювань. Сенбернар сильно додав у вазі. Ті ж дисплазія ліктьового і тазостегнового суглоба, вивих колінної чашечки, здуття живота. Часто буває вроджена глухота і епілепсія. Крім того,заводчики сильно наростили йому шкіру. Через це собаки швидко перегріваються, з усіма витікаючими наслідками. А ще катаракта, вишневе око, виворіт і заворот повіка.

  породи_собак_сенбернар_8, породы_собак_сенбернар_8

  8. Фотографії такси показують, як сильно порушена пропорції ніг і тіла тварини у порівнянні з минулим, що означає більший ризик і схильність до захворювань міжхребцевих дисків. У такси зменшилися задні ноги, що відразу дає проблеми з ногами і хребтом. Такси стали набагато швидше набирати зайву вагу. Проблеми з міжхребцевими дисками можуть зробити з собаки каліку.

  породи_собак_такса_9, породы_собак_такса_9

  Будьте розсудливі, не купуйте чотириногих друзів, а особливо не підтримуйте це страшне селекційне розведення, яке зробило і продовжує робити з тварин інвалідів. На вулицях і в притулках вмирають мільйони тварин, які можуть стати ідеальними друзями для вас, і вірність яких не замінити ніякими породами та регаліями. Рятуйте життя, даруйте свою турботу насамперед тим, хто цього потребує найбільше. У відповідь вони зроблять ваші життя повноціннішими та дійсно щасливими!

  За матеріалами pikabu.ru

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку