• banner
 • Грип: чого не варто робити, щоб не захворіти

  Шириться захворювання грипом штаму H1N1. Вірус сильний і агресивний. На жаль, він вже привів до кількох летальних наслідків. Як застерегтись від нього і що не допоможе вберегтись вам від цього захворювання, про це у нашій статті.

  Для початку дізнаємось, хто найбільше ризикує захворіти – це люди, які мають хронічні захворювання, люди похилого віку, вагітні жінки і ті, хто мають контакт з величезною кількістю людей за добу.

  Грип за симптомами схожий на звичайні респіраторні вірусні інфекції, тільки протікає важче і може мати значно небезпечніші наслідки через ускладнення. При перших підозрах захворювання не ризикуйте, а відразу починайте лікуватись. Також намагайтесь від самого початку перших симптомів обмежити себе від контактів з іншими людьми – не ходіть на роботу, не відвідуйте навчальні заклади, тощо, візьміть лікарняний. Це допоможе запобігти розповсюдженню вірусу, а значить, не дозволятиме йому ще швидше мутувати і ставати сильнішим. Коли ви, захворіваючи, перебуваєте вдома, ви приносите користь усім – і собі, в першу чергу, і оточуючим. Перебігаючи ж хворобу на ногах, ви можете перемерзнути, і взагалі дістати якихось дуже небезпечних ускладнень.

  До речі, ви знаєте, що зробити, щоб не мерзнути у ноги взимку? Про це в іншій нашій статті.

  А тепер давайте розберемось, що допоможе вам вберегтись від вірусу, а що ні, і як потрібно діяти, коли ви вже захворіли:

  Не мчіться робити щеплення

  Вже пізно. Щеплення потрібно робити завчасно, до початку епідемії, аби організм мав час сформувати імунітет. Для формування імунітету його знадобиться щонайменше 2 тижні.

  Не ігноруйте підвищення температури

  Якщо температура підіймається – це перша ознака того, що ваш організм бореться з «чужинцями». Якщо ж температура взагалі піднялась різко й значно, і при цьому у вас немає болю в горлі, нежитю чи кашлю, це одна з найвірніших ознак грипу. Викликайте лікаря.

  Не збивайте температуру

  Якщо ви захворюєте, підвищенням температури тіла організм починаєте чинити опір вірусам. Це нормально, це потрібно і це фізіологічно обґрунтовано. Температуру в межах 38 градусів збивати не потрібно. Коли організм поборе вірус, вона сама впаде. Температура вище 38 градусів потребує консультації лікаря.

  gryp-1

  Якщо захворіли, викликайте лікаря

  Він допоможе точно діагностувати грип це чи інше респіраторне вірусне захворювання. А лікування в цих випадках може бути різним. Якщо це не грип, а ви прийняли хворобу за нього – ви можете перевантажити організм непотрібними медикаментами, що навряд чи обійдеться без наслідків. Якщо ж грип, а ви лікуєтесь як при звичайній простуді – ви ризикуєте усугубити ситуацію і цим нанести собі великої шкоди.

  Не хворійте «на ногах»

  Переходити грип без наслідків фактично неможливо. Якщо ви не хочете страждати потім від різноманітних ускладнень, під час захворювання дотримуйтесь постільного режиму. І не забувайте ще один надважливий факт – хворіючи «на ногах» ви наражаєте на небезпеку усіх оточуючих.

  Забудьте про самолікування

  Як показує статистика, усі летальні випадки через грип ставались у тих випадках, коли пацієнти намагались займатись самолікуванням, або звертались за лікарською допомогою надто пізно. Не баріться із зверненням до лікаря. Памятайте, що грип агресивна інфекція, і кожен день в боротьбі з ним може бути на вагу життя.

  Не намагайтесь миттєво полегшити інші симптоми

  Іноді, щоб швидше і «якісніше» виздоровіти, потрібно пережити дискомфорт і незручності – болюче горло, забитий ніс, кашель, інші неприємності. Організм швидше вироблятиме антитіла і будуть вони в випадку, коли ви дозволите цим симптомам голосніше просигналізувати в тілі про проблему, сильнішими і ефективнішими. Звісно, терпіти сильний біль непотрібно, але не намагайтесь заради його усунення вжити всіх можливих і неможливих засобів. Це не на користь.

  Антибіотики – не панацея

  Не зловживайте антибіотиками, або й не вживайте їх при грипі взагалі. Їхнє функціональне призначення – боротись із бактеріями. Сил протидіяти вірусам у них немає. А грип – це вірус.

  Народні засоби допомагають, але…

  Трав’яні чаї, настоянки, малина, калина, шипшина, лимон інше – допомагають зняти симптоми і легше перенести хворобу, але побороти вірус вони не зможуть. Тому включайте їх у комплекс лікування, але не обмежуйтесь ними.

  Пийте багато рідини

  Гарячі чаї, чиста, ледь підігріта вода, настоянки шипшини і інші напої з вітаміном С -все це буде вам дуже на користь під час хвороби.

  Часник і цибуля

  Це, знову ж таки, засоби профілактики, а не те, що має лікувальний ефект. І як все профілактичне, укріплюєче імунітет, їх потрібно активно вживати до початку епідемії, та й взагалі цілого «сезону ризику».

  Вітаміни, імуностимулятори ефективні весь рік

  Для того, щоб вітаміни чи імуностимулятори подіяли, їх, як і всі засоби для стабілізації імунітету потрібно приймати «врегульовано», тобто, не лише тоді, коли вже «припекло». Аби мати сильний імунітет, забезпечуйте собі протягом року збалансоване харчування, піклуючись у тому числі про вітаміни і мінерали. А от імуностимулятори краще приймати лише в період «сезону ризику» – осінь-зима-рання весна. Хоча і тут є зауваження від імунологів: не перестарайтесь, якщо ви чи ваші близькі почуваються абсолютно здоровими, імуностимулятори організму не потрібні.

  Дотримуйтесь гігієни

  Тут все дуже просто – мийте руки після повернення з вулиці, відвідування публічних місць, рукостискань тощо, приймайте душ щонайменше раз на день, при підозрах на контакт із хворим – промийте ніс та ополосніть горло.

  Захищайте ніс

  Віруси потрапляють в організм переважно повітряно-крапельним шляхом. Щоб поставити бар’єр між вашим організмом і вірусами потрібно захищати горло, та ніс. Ніс особливо, адже взимку ми переважно дихаємо саме ним. Тому носіть маску, або використовуйте мазі – оксолінову чи вазелін – вони блокуватимуть клітинні рецептори, чутливі до вірусів.

  Не поспішайте повертатись до активного життя

  Повністю організм виліковується після 7-10 днів від початку перших симптомів. Також врахуйте, що якийсь час йому потрібен на відновлення, і в цей період він все ще чутливий до агресивних «чужинців». Тому не поспішайте повертатись до активного життя, і дайте можливість відновитись вашим силам цілком і повністю.

  Будьте здорові!

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку