• banner
 • Коли насправді народився Ісус Христос

  Автор: Олександр Кірш

  Різдво. Нагадаю для початку загальновідоме:

  юліанський календар (затв. в 325 р. Нікейським собором), за яким Велике Свято Народження Спасителя припадає на григоріанське 7 січня, має розбіжність з реальним астрономічним календарем приблизно на 1 добу в 128 років, у зв’язку з чим був замінений “прогресивним людством” на григоріанський (затв. 1582 р. після тривалих досліджень Папою Григорієм XIII), за яким рахуються НЕ високосними нульові роки кожного століття, якщо у них число з перших 2 цифр не ділиться на 4 без залишку (із 1200, 1300, 1400 і 1 500 – високосним є тільки перший, завдяки подільності 12 на 4), внаслідок чого за кожні 400 років ліквідується різниця в 3 дні, яка на сьогодні вже накопичилася з початку ери в 13 днів – це якраз складає відміну католицького Різдва 25 грудня від православного 7 січня.

  При цьому частина православних церков визнають Р.Х. 25 грудня, але за ново-юліанським календарем (його придумав в 1924 р. сербський астроном і математик Милутин Миланкович). Цей календар ще точніший григоріанського, і допускає відхилення від астрономічного на 1 добу не в 3333 роки, а в 40 000 років. По ньому високосних нульових років НЕ 1 за 400 років, а 2 за 900 років – які діляться на 900 із залишком 200 або 600: це роки 200, 600, 1100, 1500, 2000, 2400, 2900 і т.д. Зараз цей календар збігається з григоріанським, а найближча різниця з’явиться в 2800 р., який за ново-юліанським – простий, а за григоріанським – буде (якщо людство доживе і при цьому за 784 роки нічого не змінить) високосним завдяки поділу 28 на 4 без залишку .

  Так чи інакше, Східна Європа без нас відзначає Різдво разом з католиками, лише календар за назвою ближче до нашого.

  Але до Народження Христа, як відзначають дослідники, це відношення все одно не має: він народився, коли ВНОЧІ У ПОЛІ стерегли худобу (Лк 2: 8), що в холодну дощову ізраїльську зиму абсолютно неможливо, і могло бути не раніше квітня і не пізніше жовтня .

  До речі, віком Христа вважають 33 роки, а при народженні Його взимку 1-го року (для примітки: нульового не було – за 1-м р. до н.е. йде відразу 1-й м н. е.) та розп’ятті і воскресінні навесні тридцять третього (що не заперечується) Йому б ледь виповнилося 32, так що зима знову не підтверджується.

  Автори Євангелія ні самі, ні зі слів Учителя дату Його народження ніде не називають, у зв’язку з чим багато вчених вважають, що до 25.12 римляни її приурочили умовно на честь закінчення одного зі своїх язичницьких свят.

  Аналогічно до Світлого Воскресіння застосовують слово Пасха, яка означала в іудеїв зовсім інший свято в ті ж дні.

  Тому, досить логічно при точно невідомій даті відзначати її на початку року – а коли ж ще?

  Ну а суперечка про те, що більш вірно – 25 грудня або 7 січня, про який “юліанці” думають, що це і є саме 25.12, носить скоріш чисто теологічний характер. Астрономічно ж все було ясно ще з середньовічних часів – у відношенні дати народження Ісуса точно нічого не відомо й досі. Просто це черговий привід посперечатися і поговорити, яка гілка християнства правильніша.

  Зверну в цьому зв’язку увагу на явний Знак: від моменту кінця старого / початку нового року обидві дати видалені абсолютно однаково – 6 повних діб відокремлюють новорічну ніч як від закінчення 25.12, так і від початку 07.01. Тому, немає неправильного Християнства.

  Богу потрібні і православні, і католики з протестантами. І людській цивілізації теж  потрібні всі. Зі своїми неповторними традиціями, поняттями, особливостями. Одягаючись в західний одягу, не варто втрачати і свою східну-європейську ментальність – вона теж частина нашої цивілізації. Тим більше, що зберігачів у неї залишилося не так вже й багато: хтось остаточно «переодягнувся», а хтось – остаточно здурів.

  Україна залишається одна в тому дружному світі слов’ян, який не розслов’янився, і не озвірів.

  І яка різниця – неправильна дата 7 січня чи умовна дата 25 грудня? Вони обидві невірні і обидві правильні: в них – наша любов до Господа. Любов різних і рівних.

  Слава Господу Богу нашому, і нехай врятує він Україну. Зі Святом Різдва Спасителя!

  christmas

  За матеріалами newsonline24.com.ua

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку