• banner
 • Мумії, які ходять у гості

  Як багато моторошного та дивного в світі… Чи могли ви собі уявити, що десь існує край,  в якому люди інколи прогулюються зі своїми давно померлими предками?

  Є одне місце на землі, де тіла людей після смерті не розкладаються природнім чином, а десятиліттями зберігають свою форму і впізнаваність. Місце це – собор В Венцоне (Італія). Його загадка віками діймала людей, які не знаходили цьому пояснення і, традиційно в таких випадках, приписували це явище святості місця. Щось можливо в цьому й є, але сучасні вчені знайшли розгадку цієї унікальної муміфікації: мікроскопічний грибок-паразит Hypha tombicina настільки агресивно атакує тіло нового померлого, що встигає збезводнити його задовго до початку процесу розкладання.

  мумії_венцоне_1, мумии_венцоне_1

  venzone_mummies_2

  При цьому, мумії не мають звичної для них дряхлості, і добре тримаються вкупі настільки, що місцеві жителі могли час від часу витягати рідних мерців з могил і проводити з ними час. Моторошно, правда?

  мумії_венцоне_3, мумии_венцоне_3

  мумії_венцоне_4, мумии_венцоне_4

  Венцоне – невеличке місто в провінції Удіне, Італія. Відоме продажем лаванди. Раз на рік тут проходить особливий фестиваль – всі жителі вбираються в костюми середньовіччя, а місто набуває фіолетових відтінків.

  Венцоне_1

  Венцоне_2

  Венцоне_3

  Венцоне_4

  Венцоне_5

  Венцоне_6

  Венцоне_7

  Фотографії сучасного Венцоне з poznamka.com

  Саме по собі, як і всі міста Італії в цілому, Вінцоне дуже гарне та затишне. Якби тільки не ота дивна традиція…

  мумії_венцоне_5, мумии_венцоне_5

  Розповідають, що за часів французької окупації солдати теж не обходили увагою цих мумій. Особливо їх цікавила горбата (у одного з тіл дуже викривлений хребет, і чи з’явилося це викривлення ще за життя, чи це є наслідком 400-річного ув’язнення під землею, ніхто не знає). Від неї вони навіть відрізали шматочки плоті на сувеніри. Подейкували, що і сам Наполеон одного разу виявив бажання поглянути на цю місцеву видатну мумію.

   

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку