• banner
 • Найказковіший замок світу від казкового короля

  За різними оцінками Нойшванштайн є «найгарнішим» із замків і палаців світу.

  Замок Нойшванштайн (нім. Schloß Neuschwanstein, [nɔy’ʃvanʃtain] — «Нова лебедина скеля») знаходиться поблизу містечка Ф’юсен та замку Гоеншванґау в південно-західній Баварії, недалеко від австрійського кордону. Палац є колишньою резиденцією останнього короля Баварії Людвіга II, і був побудований на його замовлення на знак пошани до композитора та диригента Ріхарда Вагнера.

  Замок_Нойшванштайн_1

  Зведений палац у 1869-1886 роках королем Баварії Людвігом II, який отримав у народі прізвисько “казковий король” через красу побудованих ним замків. Будівництво було зупинено у 1886 році з причини арешту короля й оголошення його душевнохворим. 11 червня у Нойшванштайні, де він проживав уже декілька років, були зачитані пункти обвинувачення. Першим пунктом було те, що Людвіг II побудувув надмірну кількість “нікому не потрібних” замків, витративши величезну кількість грошей з державної скарбниці. Крім того, його звинуватили в гомосексуалізмі. 14 червня за нез’ясованих обставин король був знайдений мертвим у воді Штарнберзького озера. Роботи припинились, і замок відкрився для звичайних людей. З того часу його відвідало більше ніж 61 мільйон осіб зі всього світу. Щороку замок відвідує понад 1,3 млн відвідувачів, а в літній час кількість туристів складає майже 6 000 за добу. Він є лідером з відвідування замків серед замків Європи і зараз приносить державі вагомі прибутки. Тобто, по суті, нападки на короля в підсумку виявились необґрунтованими.

  Місце для будівництва було вибране ідеально. Проте за замком потрібно регулярно дивитися та відстежувати рухи в районі фундаменту, періодично зміцнюючи прямовисні скелясті стіни.

  Замок_Нойшванштайн_2

  «Справжнім» замком Нойшванштайн ніколи не був, оскільки оборонної функції не ніс. Це просто неймовірно красива примха короля. Незважаючи на те, що зовні він виглядає закінченим, через зупинку робіт у 1886 році багато чого не вдалося завершити. Наприклад, не була побудована головна башта замку з церквою висотою 90 м, яка повинна була підніматися над усіма будівлями. На екскурсії можна оглянути лише декілька кімнат з 360, в інших просто не проводився ремонт. Під час ведення будівництва проект побудови кілька разів змінювався, і саме тому повністю завершити його не встигли.

  Замок_Нойшванштайн_3

  Оздоблення замку подекуди чудернацьке. Одна з кімнат виглядає як справжня печера, але все інше – по-королівськи розкішне. В палаці зібрано велику картинну галерею. В інтер’єрах замку головну роль відіграють ілюстрації до опер Вагнера та старовинних німецьких легенд, на честь якого й був зведений палац. Але основне – це лебединий мотив. Ним пронизана вся архітектура та художнє оформлення замку. Лебідь — геральдичний птах старовинного роду Швангау. Батько Людвіга, Максиміліан II Баварський, вважав себе наступником цього роду.

  Замок_Нойшванштайн_4

  Замок_Нойшванштайн_5

  Замок_Нойшванштайн_6

  Основна причина популярності замку серед туристів – його приголомшлива фотогенічність. Піднімаючись по схилах прилеглих гір, ви можете знайти сотні чудових ракурсів для зйомки. Основний оглядовий майданчик – міст Маріенбрюке, куди автобуси і привозять усіх туристів. Униз вже можна спуститися іншою стежинкою, яка кілька разів відкриває чудові краєвиди, в тому числі на замок й водоспади.

  Біля Нойшванштайну є й інший замок – Хоеншвангау, побудований у 1832-1836 роках батьком Людвіга II, Максимілліаном II Баварським. Замок теж красивий, і якби він був у будь-якому іншому місці Німеччини, то теж би став популярним. Але поряд з Нойшванштайном шансів у нього дуже мало.

  Цікаві факти:

  • Замок Нойшванштайн став прототипом замку Сплячої красуні в Діснейленді.
  • Також саме він надихнув композитора Чайковського на створення його геніального балету «Лебедине озеро».

  За матеріалами pizzatravel.com.ua

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку