• banner
 • Затримки місячних. Причини, ознаки, лікування

  Всі жінки у житті стикаються із затримкою менструації. І кожного разу ми переживаємо, починаємо з’ясовувати, з чим вона пов’язана. Причин появи її — безліч. Тому, якщо ви спостерігаєте у себе ознаки затримки місячних, необхідно звернутися до гінеколога. Адже несвоєчасне виявлення причин, що викликають порушення місячного циклу, і несвоєчасне лікування затримки місячних можуть привести до безпліддя.

  zhinka-1

  Фото сайту: diana-art.ru

  Ознаки затримки місячних

  Ознакою затримки місячних є ненастання менструації у визначений термін. Затримка може супроводжуватися болями, що тягнуть в попереку, мажучі кров’яними виділеннями, чутливістю грудей, болями в нижній частині живота. Ці симптоми часто означають, що менструація скоро почнеться.
  В нормі місячний цикл має тривалість від 21 до 38 днів. Тривалість циклу 28 днів вважається оптимальним варіантом. Затримкою місячних вважають збільшення звичайного місячного циклу. У всіх жінок, незалежно від віку, можуть бути зміни в місячному циклі, тобто менструація може початися раніше чи пізніше на кілька днів. Нормальна затримка місячних — це затримка не більше, ніж на п’ять днів.

   

  Кожна жінка повинна навчитися правильно розраховувати тривалість свого менструального циклу. Правильним буде починати розрахунок з дня початку місячних і до першого дня наступних. Щоб правильно визначити термін затримки місячних, жінкам слід вести індивідуальний календар, в якому відзначати дні початку та закінчення менструації.
  Цілком нормальною є затримка місячних в 1-3 дні, це не привід для переживань. Причиною такої відстрочки може стати легкий недосип, стресова ситуація тощо. Але коли термін затримки місячних становить 7 днів і більше, слід звернутися до лікаря, оскільки причин її появи може бути безліч, і вони можуть бути як приємними, так і досить небезпечними.

  Тепер детальніше…

  Причини затримки менструації

  Вагітність

  Місячні у вас завжди відбувались за графіком, і раптом затримка? Це може свідчити про вагітність. Зробіть тест. Якщо він показав, що ви вагітні, запишіться на огляд до гінеколога, щоб він виключив наявність позаматкової вагітності, яка може нести велику небезпеку для життя жінки.
  Буває так, що тест позитивний, а у жінки пішли місячні після затримки. Це може говорити про те, що вагітність перервалася, і стався викидень. В даному випадку також необхідно звернутися до лікаря. Мимовільні і хірургічні аборти найчастіше призводять до безпліддя або постійних затримок місячних.

  Період годування грудьми

  Після народження малюка в організмі жінки виробляє гормон пролактин, який відповідає за лактацію. Він блокує овуляцію, внаслідок чого відбувається сильна затримка місячних. Місячний цикл, як правило, відновлюється через 1-2 місяці після припинення грудного вигодовування. Але буває й раніше, навіть якщо жінка продовжує годувати грудьми.

  Підлітковий вік

  Затримки менструації в період статевого дозрівання — це нормальне явище, яке не потребує лікування. Як правило, збої в місячному циклі можуть спостерігатися протягом 1-2 років після настання першої менструації. Але якщо через два роки не встановився нормальний менструальний цикл, це говорить про те, що потрібно пройти медичне обстеження.

  Перед клімаксом

  У жінок у віці від 40 років затримка менструації часто сигналізує про наближення менопаузи і не є відхиленням від норми. З кожним разом менструації наступають все пізніше і пізніше, поки не припиняться зовсім. Проте, є приємна новина! В останні роки менопауза старішає. З кожним роком фертильний період жінок збільшується. Це пов’язано в першу чергу із тим, що здоров’я людства покращується, а загальна тривалість життя продовжується.

  Акліматизація і стрес

  Різні стресові ситуації і зміна місця проживання також часто призводять до затримки місячних. Максимальна затримка місячних більш ніж на 5 днів у даному випадку не є нормою, проте лікування не потребує. Повноцінний відпочинок і сон, а також прийом заспокійливих препаратів допоможуть привести місячний цикл в норму.

  Виснаження чи ожиріння

  Екстремальні дієти, сильні фізичні навантаження призводять до виснаження всього організму. В результаті організм перестає виробляти гормон естроген, що призводить до припинення овуляції і затримки місячних. При ожирінні естроген виробляється в надмірній кількості, що також негативно позначається на місячному циклі. Здорове збалансоване харчування і повноцінний відпочинок допоможуть нормалізувати місячний цикл.

  Інтоксикація

  Зловживання алкоголем, куріння, наркотики, робота на шкідливому виробництві негативно відбиваються на здоров’ї жінки. Інтоксикація організму найчастіше приводить до порушень і менструального циклу.

  Гормональні порушення

  В організмі жінки виробляються такі гормони як прогестерон і естрогени. Сильна затримка місячних може бути пов’язана з порушенням гормонального фону. Зниження рівня прогестерону може привести не тільки до порушення місячного циклу, а і до проблем із зачаттям. При порушеннях циклу потрібно обов’язково вдаватися до кваліфікованої допомоги лікаря.
  Teenage girl looking thoughtful about troubles

  Гінекологічні та ендокринні захворювання

  Синдром полікістозних яєчників. При даній хворобі в жіночому організмі починають посилено вироблятися чоловічі статеві гормони, через що овуляція може відбуватися з затримкою або не наступати зовсім. У жінок при полікістозі яєчників спостерігається оволосіння за чоловічим типом, з’являється висип на обличчі, збільшується маса тіла. Захворювання часто призводить до безпліддя. Якщо у вас почалися місячні після затримки більш ніж в 7 днів, причиною може бути дане захворювання, тому візит до лікаря відкладати не варто. Синдром полікістозних яєчників може бути викликаний збоями в роботі щитовидної залози, гіпоталамуса, гіпофіза, наднирників, яєчників;

  Запалення матки та її придатків (аднексит). При цій хворобі порушується вироблення гормонів, які відповідають за регуляцію місячного циклу;

  Ендометріоз і міома матки. Ці захворювання здатні викликати і затримку місячних, і маткові кровотечі.
  Причинами порушення місячного циклу також можуть бути:
  • ендометрит;
  • кишкові і простудні хвороби;
  • сальпінгофорит;
  • цукровий діабет;
  • інфекції і захворювання сечостатевих органів;
  • дисфункція щитовидної залози;
  • неправильне розміщення внутрішньоматкової спіралі.

  Прийом протизаплідних препаратів

  Максимальна затримка місячних більш ніж на тиждень може наступати при прийомі протизаплідних таблеток або після їх відміни. Багато жінок на форумах задають питання: «Чи може бути при прийомі таблеток Постинор затримка місячних і настання вагітності?». Якщо перша таблетка даного препарату була прийнята впродовж 24 годин після статевого акту, а друга — через 12 годин після неї в 95% випадків вагітність не настає. Після відміни препарату Постинор затримка місячних може бути протягом двох тижнів. Це вважається нормою.

  Діагностика та лікування затримки місячних

  Для визначення причин затримки менструації лікарем-гінекологом можуть бути призначені такі обстеження:
  1. УЗД щитовидної залози, органів малого таза, надниркових залоз (для визначення або виключення вагітності, ендокринних і гінекологічних хвороб і пухлин);
  2. Обстеження на наявність венеричних захворювань;
  3. Складання графіку базальної температури;
  4. Рзні дослідження гормонального фону організму (ФСГ, ПРЛ, ЛГ і ін.);
  5. Загальні аналізи сечі і крові;
  6. Дослідження гіпофіза (електроенцефалографія, магнітно-резонансна томографія, рентгенографія, комп’ютерна томографія).
  7. Визначення рівня ХГЧ в крові;
  8. Консультації ендокринолога, дієтолога і психотерапевта.

  Лікування затримки місячних включає в себе:

  • лікування інфекцій, що викликають затримку;
  • гормонотерапію;
  • прийом вітамінів і гомеопатичних препаратів;
  • фізіотерапію і гінекологічний масаж;
  • зміну стилю життя (відмова від шкідливих звичок, правильне харчування і т.д.);
  • голкорефлексотерапію.

  Гінекологи часто призначають прогестерон при затримці місячних, якщо при обстеженні виявлена недостача його в організмі. Як правило, препарат призначається у вигляді ін’єкцій або таблеток. Прийом прогестерону допомагає нормалізувати місячний цикл, але має деякі протипоказання. Його не призначають при вагінальних кровотечах, пухлинах грудей, наявності захворювань печінки.
  Гомеопатичний препарат Пульсатіла при затримці місячних теж може призначатися лікарем, якщо вона пов’язана зі стресом. Гранули даного препарату складаються з екстракту прострілу лугового (сон-трава), відомого своїми лікувальними властивостями. Під час прийому Пульсатіла слід виключити з раціону шоколад, каву, м’яту, чай, алкоголь і цитрусові, оскільки вони можуть знижувати його ефективність.

  women-2

   

  За матеріалами  lediportal.pp.ua

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку