• banner
 • Що потрібно знати про Святого Миколая

  Біографія:

  ●  Святий Миколай був реально існуючою людиною.

  ● Народився він близько 270 року в місті Патарі, в Лікії, південно – західній області Малої Азії. При народженні його нарекли – Ніколас (Νικόλαος).

  ● Побожні батьки виховували Ніколаса в християнському дусі, сама родина була дуже доброю до людей, їх поважали в суспільстві. Син, відповідно, зростав таким самим – доброзичливим, щедрим, милостивим.

  ● У Ніколаса була багата родина. Батьки пішли з життя досить рано, та багатство, яке він успадкував від них, Ніколас вважав не своєю власністю, а добром, що належить усім бідним і потребуючим. Він не чекав, поки людина, яка щось потребує прийде до нього і попросить допомоги, а сам шукав бідних, щоб їм допомагати. Робив це переважно так, що ті навіть не знали, хто є їхнім доброчинцем, тобто чинив згідно заповіді: “Нехай не знає ліва рука, що діє права” та слідкував, щоб сповнювалися Христові слова: “Не показуйте своєї праведності перед людьми, щоб вони вас бачили і хвалили за те; нехай знає про ваші добрі діла лише Отець Небесний”.

  ● Св. Миколай жив дуже скромно. Одяг його був простим, і їв він тільки один раз на день – ввечері, а весь свій час присвячував молитві й ділам християнського милосердя.

  ● Доброта та благі діяння цього реального чоловіка були настільки великими, що історії про нього почали ширитись світом, і згодом переросли в легенди. Так він і став прообразом міфічної особистості Святого Миколая в Україні, Санта Клауса в США та Британії, Мікулаша в Чехії, та інших, які носять в світі імена Сантаклос, Сінтер Клаас тощо.
   

  Не пропустіть також:
  Чому український Святий Миколай кладе подарунки під подушку

   

  Божі знаки, провидіння та реальні чудеса:

  ●  Коли в Мирах помер єпископ Іван, навколишні єпископи зібралися вибирати нового і просили Бога вказати їм найдостойнішого чоловіка на це звання. Архієпископ мав видіння у сні, щоб чоловіка, який перший прийде вранці до церкви на молитву, вибрати і висвятити на єпископа, бо це праведна людина, що горить любов’ю до Бога і ближнього. Першим, хто прийшов до церкви на молитву, був св. Миколай. Тоді найстарший єпископ сказав йому, що він, за Божою волею, має прийняти свячення на єпископа. Св. Миколай ніколи не розраховував на жодні посади, тим більше такі високі, але піти проти виразної Божої волі не зміг. Тоді він розповів архієпископу, що і він мав дивне видіння: Ісус Христос передав йому святе Євангеліє, а Божа Мати – єпископський омофор. І ось він встав рано, щоб піти до церкви і просити в Бога ласки і просвітлення, як зрозуміти цей сон, аж тут йому повідомили, що він має бути єпископом.

  Ua482_saint-nikolay
  Ілюстрація Анни Хоменко

  ●  Підтверджений факт: Св. Миколай з’явився у сні Римському імператору Константину І Великому та наказав йому відпустити на волю трьох старшин, які несправедливо були засуджені на смерть. Імператор дослухався і відпустив їх. В майбутньому ці старшини принесли чимало користі як Риму, та й імперії в цілому, а один з них навіть врятував самого імператора від нещасного випадку, але це вже інша історія.

  Не пропустіть також: Гумор від Святого Миколая

  ● Бог помагав св. Миколаю виразними чудами. Коли в Мирі настав голод, св. Миколай ревно просив у Бога помочі. На далекій Сицилії одному торговцеві збіжжям являється в сні св. Миколай і дає йому добрий грошовий завдаток та замовляє корабель збіжжя для голодуючих у Мирі. Пробудившись, купець, на своє велике здивування, знайшов у своєму кулаку завдаток на збіжжя, що його остаточно переконало: це був не звичайний сон, а Боже об’явлення. Купець відразу наповнив корабель збіжжям, приплив до Мири, де Миколай купив це збіжжя для голодуючих.

  Опіка святого:

  ●  Святий Миколай вважається захисником бідних, скривджених та несправедливо засуджених. Шанували святителя і як покровителя шлюбу.

  ● Святий Миколай є покровителем диких тварин.

  ● Святий Микола опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників. Визнається Патроном українським міст Луцьк, Бар, а також Амстердаму (Нідерланди), Барі (Італія), Лотарингії (Франція) та Барранкілья (Колумбія).

  ●  Святий Миколай захищає людей від стихійних лих. Коли на морі шторм або наближається страшна гроза, моряки кличуть Святого  Миколая на допомогу. Є версія, що він теж був мореплавцем чи рибалкою, але найбільш ймовірно, що просто вся його родина мала певне відношення до рибальства та жила з цього.

  ●  Св. Миколай був дуже ревний у Божих справах, боровся за чистоту віри і свободу Церкви, намагався зробити храми дійсно пристанищем для людських Душ, їхнього спокою та порятунку попри те, що в церкву в повсякчас намагалася втрутитись кожна держава. Якийсь час його за це навіть садили до в’язниці.

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку