• banner
 • Символи страв столу Святого Вечора

  На Святий Вечір українські господині неодмінно готують дванадцять страв. Їх може бути й більше. І хоч вони пісні, та кожному, хто суворо дотримувався посту, видаються ситними й смачними. Особливо, якщо в останній день перед Різдвом і крихітки до рота не взяв… А чи знаєте ви, що кожна страва та окремі продукти, які входять до неї, мають своє глибоке символічне значення, а не просту традиційність. Чи замислювались ви над цим?

  Отже:

  КУТЯ — (найголовніша страва на столі, з неї починають трапезу) — символізує єднання з Богом і світом померлих. Тому її залишають на ніч для душ усопших, не прибирають зі столу.

  МАК, який додають до куті, символізує мучеництво Ісуса Христа.

  МЕД — символ чистоти, надії, оптимізму, солодкого Божого Слова.

  КОРАЧУН (кругла буханка хліба, інколи домашньої випічки, калач) — символізує смерть і воскресіння. Зерно, кинуте у землю, начебто “помирає”, але дає нові плоди, преображається.

  ГОРОХ, КВАСОЛЯ — символ християнського життя у “домашній”, “сімейній церкві”, символ єдності роду. Всі за святковим столом, як горошинки в одному стручку.

  КАПУСНЯК — символ єдності навколо однієї основи — Христа-Бога.

  БОРЩ — (до нього входить багато інгредієнтів) нагадує про дітей, убитих у Вифлеємську ніч за наказом Ірода.

  ГОЛУБЦІ — нагадують голуба, що символізує мир.

  РИБА — знак християн, один із символів Ісуса Христа. Також нагадує Святу Тайну Хрещення. Як риба вільно плаває у воді, так християнин живе повноцінним життям через купіль у свяченій воді (занурення у неї). У перших літерах грецького слова “риба” зашифровані слова “Ісус Христос”, “Спаситель”, “Син Божий”.

  ВАРЕНИКИ — достаток, ситність.

  ГРИБИ — дві природи Ісуса Христа: божественна (шапка) і земна (корінець).

  ПАМПУШКИ — щастя, здоров’я, як і вареники — достаток.

  УЗВАР — життя людини, дароване Богом.

  ЧАСНИК — очищення від гріхів. Також символізує здоров’я. Його кладуть на чотири кутики столу, а потім споживають, щоб зуби не боліли.

  За християнськими традиціями Святий Вечір повинен починатися і закінчуватися молитвою. І обов’язково супроводжуватись колядками!

  За матеріалами abetka.ukrlife.org

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку