• banner
 • У Канаді випустять срібну монету у формі української писанки (відео)

  Уперше за всю історію Королівський канадський монетний двір випустить не круглу монету, а у формі яйця.  Для всіх українців найприємнішим тут буде те, що змінити звичну форму монети канадців надихнула ідея української писанки. Монета так і буде називатись — «Традиційні кольори української писанки». Вже із назви зрозуміло, що монета буде кольоровою – із чистого срібла, покрита різноманітними ювелірними емалями.  Вагою вона буде в одну унцію. Вийде обмеженим тиражем у 4 тисячі екземплярів.

  Випуск запланований на 20 лютого. Про це повідомляє Українське філателійне та нумізматичне товариство, передає VIDIA.

  ukrainian-pysanka-coin

  Писанка, з її красою ручної роботи і складними схемами, є однією з найулюбленіших форм традиційного українського народного мистецтва! Ці ретельно розписані пасхальні яйця – справжня скарбниця символізму, де кожен мотив і колір несе в собі глибокий сенс, що дарує особливу милість його одержувачу. У творчому процесі самому по собі міститься певний ритуал, а коли з цим пов’язані ще й якісь традиції, то такі витвори мистецтва набувають невимірної сили.

  Символізм, пов’язаний із писанкою, передує навіть християнству, і з любов’ю передається від одного покоління до іншого. Писане яйце, у всіх його барвистих кольорах, є символом свята життя і відродження, благословенним знаком поваги, і потужним захисним оберегом, бо сказано, що поки існують писанки, добро буде й надалі перемагати зло. Саме це все спонукало і надихнуло канадську художницю Ann Morash на створення такої незвичної монети.

  З її слів, українська історія і традиції – багаті настільки, що з ними мало які культури можуть позмагатись. У тій же писанці кожен елемент, кожен завиток, кожна фігура та колір – це багатослівна розповідь, яка може розповісти що завгодно: жовтий колір – про активне життя, молодість та чистоту; червоний – символізує радість і пристрасть в житті; зелений – колір весни, яка вселяє надію і відродження; а чорний – несе в собі ідею сили та вічності.

  У сукупності ці кольорові мотиви створюють такий дизайн, який відкриває безліч варіантів тлумачень, і ним можна передати абсолютно все задумане.

  ukrainian-pysanka-coin-2

  На канадській монеті-писанці на верхній і нижній частині – великі квіти, які символізують любов, добру волю і красу природи; хвилясті лінії говорять про животворні властивості води, а їх колір – передає ідею вічності. Серед хвиль у верхній частині – стилізовано зображене сонце і зорі, які символізують життя, стабільність і зростання; а ще тут використанні елементи (вічнозелена хвоя), які представляють собою вічне здоров’я та молодість.

  Переконайтеся, наскільки гарною вийшла ця задумка:

  Більш детально про цю монету можна дізнатись на сайті Королівського канадського монетного двору.

   

   

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку