• banner
 • У лютому на Кіровоградщині запрацює унікальне для України виробництво сонячних батарей

  У місті Олександрія Кіровоградська компанія ТОВ «ПромКонверсія» веде будівництво першого в Україні заводу з виробництва екологічних сонячних батарей, а також невеликої сонячної електростанції. У лютому тут вже збираються отримати першу продукцію.

  Як розповів ініціатор та один із розробників проекту підприємець Сергій Камінський, на сьогодні для України як ніколи раніше актуальним є розвиток енергетичної галузі. Проаналізувавши, що могло би сьогодні дати максимальний ефект, компанія розробників вирішила впроваджувати нову технологію виробництва сонячних батарей. Була зібрана команда людей, науковців з усієї країни з декількох профільних інститутів, і вони розробили батарею, яку зараз і впроваджують. Це будуть органічні сонячні панелі. Зараз є кілька варіантів цих батарей. Кожна з них має свої переваги і недоліки. На початковому етапі будуть вироблятися кілька їх видів, щоб з часом визначитися, який буде найкращим.

  За словами Сергія Камінського, суть технології полягає в тому, щоб виробляти сонячні батареї, не надаючи шкідливого впливу на навколишнє середовище.

  batareya-soniachna

  Для цього, за словами підприємця, створюється не тільки виробництво, але й наукова лабораторія, що дуже важливо для України, яка за структурою свого експорту все більше стає схожою на сировинний придаток більш розвинених країн, і як з часом всі “сировинні” країни перетворюється на зону тотального забруднення. Звідси хвороби, погіршення здоров’я населення, рання смертність, низька народжуванність, та й загалом вимирання країни. Тому, одним з найважливіших моментів у цьому всьому є те, що компанія дає старт дуже потрібному для нас виробництву, і з кожним тижнем буде вдосконалювати свою продукцію. Для цього й створюється лабораторія – завод буде мати не тільки виробничі потужності, але й дослідницькі, що дозволить максимально швидко створити оптимальний та ефективний продукт. Це дозволить вже на кінець року подвоїти ефективність.

  На сьогодні вже передані зразки продукції на сертифікаційні та випробувальні роботи в спеціалізовані організації для того, щоб зробити офіційні висновки, одержати сертифікати тощо.

  За словами Камінського, орієнтовна вартість заводу сонячних батарей – 7 млн. гривень. Але поки новатори намагаються власними зусиллями почати виробництво, довести його ефективність, підтвердити всі розрахунки на власній мініелектростанції. Далі в короткостроковій перспективі – запуск першої технологічної ниточки. Її продуктивність буде невеликою, проте цей крок вже дозволить налагодити повний технологічний цикл. А далі, як сподіваються винахідники, все піде по наростаючій.

  Що ж, будемо сподіватись і ми. Нехай обов’язково все вдасться!

  Автор Лілія Кочерга
  За матеріалами vlada.io

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку