• banner
 • Українські козаки були вегетаріанцями

  Чи помічали ви серед своїх знайомих таку тенденцію, як схильність хизуватися перед іншими тим, скільки гальбів пива вони можуть за раз випити, та як швидко вони розправляться зі смаженим кабанчиком, дай їм тільки волю? І все це, як правило, підкріпляється твердженням «їм, як справжній козак».

  Але от що цікаво – насправді, козаки не вживали м’яса, й до алкоголю ставились байдуже.

  Запорожцы козаки пишут письмо турецкому султану

  Не дивлячись на те, що ліси в ті часи просто кишіли птицею й тваринами, в харчуванні козаки віддавали перевагу травам, зеленині та злакам. Це було зумовлено кількома факторами:

  • релігією – вона наполягала на пісній їжі;
  • загальним шанобливим ставленням до оточуючого світу, який давав їм захист і підтримку (серед козаків існувало повір’я, що природа і стихії, якщо з ними жити в мирі та злагоді, приєднуються до боротьби проти ворога і дають свої сили козаку тоді, коли їх в нього самого вже не лишилось);
  • і здоров’ям – давні люди добре орієнтувались у тому, що лікує, а що калічить тіло, і вміли лише харчуванням рятуватись від пошестей.

  Також козаки використовували лише здорові способі приготування їжі – варіння в казанах на вогнищах та випікання.

  Проте козаки вживали рибу, тобто, швидше були так званими рибними вегетаріанцями. Оскільки вони охороняли кордони вздовж берегових ліній та часто ходили в морські походи, риби завжди було вдосталь. Її жир йшов на захист одягу від промокання, а ще його використовували як основу для лікувальних мазей з трав. Історики розповідають, що такі ліки були дуже цілющими і здатні були повністю усунути навіть старі запущені, загноєні та заражені рани. Шкода, що ці рецепти не дійшли до наших днів.

  Вживання риби дозволяло козакам рідше робити перерви на їжу, вони не страждали надлишковою вагою, були енергійними, довго жили і головне, до глибокої старості мали чоловічу міць!

  Те саме ми сьогодні спостерігаємо й у японців, найздоровішої нації планети, основними харчовими продуктами яких є риба, морепродукти, рис та фрукти. Середня тривалість життя в Японії – 82,5 роки, а вік жіночої менопаузи найстаріший в світі – починається лише після 60-ти, і з кожним роком стає ще старішим.

  козаки kozaky

  Козаки не вживали алкоголю. Вони знали – він забирає сили, краде в людини розум і кмітливість, та навіть після того, як виходить з організму, здатен найкращого воїна перетворити на легку мішень, бо знижує концентрацію та зосередженність. Випивати дозволяли собі лише кілька разів на рік, переважно після великих перемог.

  Істинне козацьке здоров’я – чи це не ще один вагомий привід повернутись до витоків?

  За матеріалами www.politforums.net

   

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку