• banner
 • Вісім геніальних речей, винайдених дітьми

  Для дітей не існує складнощів з виходом за рамки звичного. Фантазія у них бурхлива, голова ще не заклопотана, вільного часу вдосталь. Єдине, що завжди стає на заваді – обмеження дорослих. Контроль та тиск з їх боку здатні зруйнувати найщиріші дитячі пориви у розвитку ідей, а з ними слідом й таланти. Але дітям, про яких піде мова далі, пощастило з дорослими.

  Все, про що підеться нижче, є звичним сьогодні для нас і буденним . Та колись і воно мало початок. Талановита молодь, найстаршому з яких було всього 18, запропонували світові ряд чудових винаходів, без яких ми вже не уявляємо наше життя.

   

  Калькулятор
  У 1642 році французький вундеркінд Блез Паскаль у віці 18 років створив першу лічильну машину. Хитромудрий винахід здатний виконувати всі чотири основні арифметичні операції без використання інтелекту людини, було розроблено для батька Блеза, який був збирачем податків. Машина під назвою Паскалін була основана на зубчастих шестернях і могла безпосередньо додавати та віднімати два числа, а також множити і ділити шляхом повторення. Блез зробив від 20 до 50 пристроїв, але ніхто ними не зацікавився, і лише 300 років потому калькулятор здобув славу. У 1968 році на честь геніального винахідника було названо мову програмування ПАСКАЛЬ.

  Шрифт Брайля
  Луї Брайль, який народився в місті Купвре, Франція, втратив зір ще в трирічному віці. Відвідуючи Національний інститут для сліпих дітей в Парижі, він та його однокласники палко бажали отримати книги, які було б легше читати, ніж наявні видання в звичайному форматі. Експериментуючи з різними способами читання за допомогою дотику, Луї вирішив взятись за розширення тактильного військового коду, створеного для читання повідомлень на полі битви у темряві. У 1824 році, у віці 15 років, він винайшов шрифт Брайля, який був опублікований в 1829 році. Друге, переглянуте видання вийшло у світ в 1837 році, і воно вважається першим цифровим (бінарним) методом письма.

  8_kids_inventions_3

  Теплі навушники
  Дуже дивно, що винахід теплих навушників зайняв так багато часу, але вони з’явилися лише наприкінці 19 століття, коли їх придумав 15-річний Честер Грінвуд. Йому набридло, що під час катання на ковзанах весь час мерзнуть вуха, і хлопчик зробив дротяну скобу, яку на кінцях попросив у матері обшити хутром. Пізніше Честер поліпшив модель, і в 1870 році він отримав патент. Автор серйозно нажився на своєму винаході, зберігаючи вуха американських солдатів в теплі під час Першої Світової війни, але він не зупинився на досягнутому, і згодом створив ще 100 корисних пристроїв.

  Фруктовий лід
  У 1905 році 11-річний хлопчик на ім’я Френк Епперсон залишив суміш з сухого молока і води з паличкою для розмішування в чашці на ганку. Після нічних заморозків хлопчик прокинувся і виявив замерзлий смаколик. Він не зупинився на досягнутому, почав вдосконалювати випадковий винахід і в кінцевому результаті створив славнозвісний фруктовий льод. У 1923 році Френк отримав патент і вигідно продав свій винахід.

  8_kids_inventions_4

  Телебачення
  Хоча створення телебачення приписують цілому ряду винахідників, мабуть, найзначніший внесок зробив 15-річний Філо Т. Фарнсуорт. У 1921 році підліток створив власні ескізи, діаграми і замітки для створення електронної телесистеми. У 1922 році він показав своєму вчителю хімії в старшій школі плани з розробки диссектора зображення, здатного докорінно змінити телебачення, про яке в ті часи було відомо дуже небагатьом людям. У 21 рік він вперше передав електронне зображення і провів публічну демонстрацію працюючого телевізора. На момент його смерті в 1971 році звичайний телевізор вміщував близько 100 частин, запатентованих Фарнсуортом ще на зорі його ідеї.

  8_kids_inventions_2

  Водні лижі
  У 1922 році завзятому 18-річному любителю водного спорту на ім’я Ральф Самуельсон прийшло в голову покататися на водних лижах по річці Пепин в Міннесоті, США. Випробувавши дерев’яні вигнуті дошки з діжки і звичайні лижі, Ральф розробив свою конструкцію з шкіряними кріпленнями до неї. Крім того, Самуельсон здійснив перший стрибок на лижах з використанням слизької похилої поверхні. Наступні 15 років він проводив розважальні заходи,рекламував свій спорт та досяг в цьому великих успіхів. Що цікаво, він ніколи не намагався запатентувати свій винахід.

  Супермен
  Два 18-річних хлопчика, які обожнювали комікси та наукову фантастику, Джеррі Сигель і Джо Шустер почали створювати мультфільми і саморобні журнали для любителів коміксів ще в старшій школі. Одною з їх вигадок став одягнений у плащ герой на ім’я Супермен, що з’явився в 1933 році в невеликому оповіданні «Царство Супермена». Розвиваючи героя, автори протягом багатьох років стикалися з відсутністю інтересу до нього, поки в 1938 році компанія National Allied Publications (прабатько DC Comics) не вибрала його в якості основного героя з ілюстрацією на обкладинці для свого видання Action Comics No. 1. У 1939 році Сигель і Шустер запустили спільну серію коміксів про Супермена. Згодом вони продали права на героя компанії National Allied Publications, так і не отримавши значної винагороди за своє дітище.

  8_kids_inventions_5

  Батут
  У 1930 році 16-річний гімнаст Джордж Ніссен, натхнений сітками з-під куполу цирку, нашвидкуруч зібрав в батьківському гаражі прямокутну сталеву раму і обтягнув її парусиною, прагнучи створити пружний варіант тієї самої циркової страхувальної сітки. Він назвав конструкцію стрибковим пристроєм. З роками Джордж ускладнював і модифікував винахід, а в 1937 році запатентував його під торговою маркою «Trampoline». Все своє довге життя автор провів, рекламуючи як свій винахід, так і сам спорт. У 2000 році стрибки на батуті були внесені в олімпійський реєстр, а в 2008 році Джордж Ніссен удостоївся честі випробувати обладнання перед стартом Олімпійських ігор у віці 94 років. Помер він в 2010 році у віці 96 років.

   

  За матеріалами www.facepla.net

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку