• banner
 • Як відпочити від залежності від соцмереж та Інтернету під час відпустки

  Сучасний світ безкінечно вабить нас принадами досягнень цивілізації. Звісно, зручності, які нам це все дає неможливо перекреслити нічим. Неможливо й ними не користуватись. Проте, як часто буває, при цьому дуже легко втратити міру і потрапити в залежність. Так наявність зручного та швидкого транспорту виховала в людині лінь, сьогодні ми практично не ходимо пішки, а лікарі б’ють тривогу через тотальну гіподинамію та її наслідки – серцево-судинні захворювання та ожиріння. Легкодоступність продуктів харчування призвела до постійних переїдань, різноманіття асортименту промислових товарів – до перевжитку і т.д. Виключенням не став й Інтернет, а особливо соціальні мережі. Напевно, кожен з нас неодноразово ловив себе на тому, скільки разів за день (майже не усвідомлюючи цього) ми опиняємось у своїх профілях. А далі без кінця скануємо та оновлюємо стрічку новин. Найбільша біда тут – колосальна втрата часу, про що вже давно ходять цілі анекдоти.

  Соцмережі полонять і не відпускають. Навіть тоді, коли приходить час відпочинку й внутрішнього перезавантаження. Що ж робити?

  Спробуйте скористатись порадами американських психологів. Наступні дев’ять кроків можуть допомогти вам позбутись згубної тяги до соцмереж. Принаймні на час відпустки.

  1. Видаліть з телефону усі додатки

  Вам не здалось. Видаліть їх. Всі до останнього. Ви зможете завантажити їх знову, коли повернетесь додому. Без шкоди для інформації та втрат. Цей метод – єдина можливість не зірватись і таки не відвідати свій профіль. Тільки так відпочинок буде повноцінним.

  телефонні додатки, телефонные приложения

  2. Відключіть оповіщення

  Якщо вам не вдається за якихось причин видалити усі додатки, принаймні вимкніть усі ці кляті оповіщення. Ви знаходитесь у відпустці – ви дійсно хочете, щоб ваш телефон дзижчав посеред ночі про те, що якийсь там Орест з попередньої роботи, про якого ви вже й путньо не пам’ятаєте, вподобав собі те, що ви опублікували 2 роки тому?

  3. Візьміть з собою портативний фотоапарат (так-так, вони все ще існують)

  Звісно, камерофони – це швидкий і зручний спосіб робити фотографії будь-де і будь-коли. Але ви можете одержати набагато більше задоволення, якщо візьмете з собою камеру і будете робити знімки по-старинці. Друкувати фото після поїздки так само весело, як це було, коли ви були ще дитиною.

  girl-with-the-camera

  4. Опублікуйте звіт про вашу подорож після повернення додому

  Ви думаєте всі палають від бажання побачити ваші ноги (навіть якщо вони в пречудовій формі) на фоні вигляду моря, гір, басейну? Зовсім ні. Навіть якщо ви робите це, щоб вам позаздрили, відкладіть момент публікації на потім. Здивуйте друзів згодом, але вже «оптом»! Міра заздрощів від цього лише зросте.

  5. Пишіть листівки

  Замість розміщення інформації про вашу поїздку в Інтернеті для всіх, чому б не зосередитися на кількох людях, які дійсно піклуються про вас, і не написати їм листівку? Живу, справжню листівку, що несе в собі шматочок місця, в якому її придбали. Ось що буде справжнім спогадом на довгі роки життя, а не швидкоплинна публікація в соцмережі.

  postcard_form

  6. Ведіть щоденник

  Деякі люди використовують соціальні медіа як інтернет-банк пам’яті. Але є й інші способи збереження журналу подорожей. Заведіть щоденник для вашої наступної поїздки і спробуйте робити записи щодня, описуючи найцікавіші поді, а, головне, враження. Так ви зможете бути більш відвертими з собою, спогади будуть повнішими, що неодмінно потішить вас згодом, багато років по тому.

  7. Тримайтесь подалі від Wi-Fi

  Вірте чи ні, були колись часи, коли люди подорожували і не використовували Інтернету взагалі. Що ви робите першим, коли потрапляєте в готель чи ресторан сьогодні? Запитуєте пароль для Wi-Fi. Ви робите це навіть тоді, коли він не особливо потрібний. Звичка! Пам’ятайте, що ви у відпустці. Не робіть цього, і навіть на кілька хвилин не дозволяйте собі спокушатись заманливими безпровідними тенетами. В іншому випадку є шанс, що ви зірветесь і знову потонете у соціальних медіа.

  8. Обирайте маршрути для подорожей, де немає інтернету

  Справжній відпочинок неможливий без «цифрової детоксикації». Якщо вас турбує власне здоров’я, якщо для вас поняття «психологічна рівновага» не просто слова, обов’язково запровадьте в ваші життя відпочинок від соцмереж, інтернету в цілому, та й усіх гаджетів взагалі. Коли задумуєте подорож, прогляньте заздалегідь, що можна відвідати в цьому краю, сплануйте маршрут, і віддайте перевагу тим шляхам, де безпровідний зв’язок фізично неможливий – горам, лісам, природі загалом.

  desert-05

  9. Не беріть з собою у подорож смартфони

  Для справжньої «інформаційної детоксикації» цей метод буде найкращим – залиште вдома ваші розумні телефони, і візьміть замість них якісь найпримітивніші моделі, які будуть слугувати вам лише для дзвінків. Таким чином ви все рівно будете на зв’язку на випадок усіляких непередбачуваних обставин, але знімете з себе тягар зобов’язань перед близькими постійно відчитуватись за кожен день відпустки. Розповісте їм про все по поверненню додому.

  За матеріалами www.onetwotrip.com

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку