• banner
 • Чим вищий IQ людини, тим більше вона приречена на самотність

  Як з’ясували вчені, людям з високим інтелектом не приносять щастя посиденьки з друзями.

  Сидіти в компанії менш розумних друзів та слухати середньостатистичні розмови з часом для людей з високим IQ стає особливо втомливим, і вони починають уникати різноманітних посиденьок. Розумні люди набагато щасливіші наодинці з самими собою, ніж в компанії друзів – саме це встановили еволюційні психологи. Чим частіше людям з високим IQ доводиться перебувати в суспільстві, тим менше задоволення від життя вони отримують. Це суперечить прийнятим поглядам, згідно з якими відчуття щастя прямо пропорційно кількості соціальних зв’язків. Результати дослідження опубліковані в журналі British Journal Of Psychology.

  high-IQ-2

  Люди з рівнем IQ вище середнього вже не дуже добре переносять буденні теревені, і приходять в шок від пустопорожніх розмов. Що стосується людей з високим IQ – то вони взагалі з часом стають відлюдниками.

  Сатосі Каназава (Satoshi Kanazawa) з Лондонської школи економіки і Норман Лі (Norman Li) з Університету управління в Сінгапурі (Сінгапур) запропонували так звану «теорію савани». Вона каже, що в основі щастя, яким його відчувають сучасні люди, лежить спосіб життя їх далеких предків. Тобто ситуації і обставини, які приносили задоволення від життя мисливцям і збирачам, робить щасливими і сучасних людей.

  Для підтвердження цієї теорії Каназава і Лі проаналізували дані, отримані в ході проведеного в США загальнонаціонального дослідження здоров’я підлітків і дорослих. Дані стосувалися 15 тисяч молодих людей від 18 до 28 років. Дослідники зосередилися на двох основних факторах, що відрізняють сучасне життя від життя наших предків – щільність населення і частота соціальних контактів. В результаті вченими були зроблені два відкриття.

  Як і очікувалося, люди незатишно почуваються в натовпі – чим вище щільність населення там, де живуть учасники дослідження, тим менше задовольняє їх життя. У той же час, чим більше у людей близьких друзів, тим щасливішими вони себе почувають. Однак ця залежність, з’ясували Каназава і Лі, не працює по відношенню до людей з високим IQ. Чим він вищий, тим менше задоволення його власники отримують від частих контактів з друзями. Іншими словами, розумним людям потрібно більше часу, щоб бути наодинці з самими собою.

  Як помітила експерт Керол Грем (Carol Graham) з Brookings Institution, коментар якої призводить The Washington Post, людям з високим IQ не приносять щастя посиденьки з друзями через те, що вони зосереджені на якихось інших, довгострокових цілях, ідеях, проектах, від яких соціальні контакти їх відволікають.

  Перебуваючи у колі близьких, в переважній більшості ситуацій мозком вони теж рідко коли бувають присутні у спілкуванні на 100%. Добре вже, якщо це буде хоча б 50%. «Голова у хмарах» – часто називали таких дітей у школі, і списували це на розсіяність. Але їм просто нудно було на ваших уроках, шановні педагоги…

  high-IQ-1

  І ще одна новина: людям цієї особливої категорії так само важко влаштувати особисте життя.

  Чим розумніший чоловік чи жінка, тим важче їм знайти партнера для життя, який по рівню буде відповідати їм.

  Тим часом вчені з Уорвіка і Манчестера з’ясували, що щасливі друзі можуть врятувати людину від депресії. Тож не дивуйтесь, чому генії часто закінчують життя раніше за інших, і часто з власного рішення.

  За матеріалами www.bbc.com

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку