• banner
 • Мальовнича Десна. Красоти України (відео)

  Українська річка Десна – одна з наймальовничіших в країні. Протікаючи Сумщиною, Чернігівщиною та Київщиною, вона впадає в Дніпро і утворює його правий рукав.

  desna-1

  desna-3

  desna-8

  Звідки взялась така назва у ріки?

  Слово «десна» є древнім слов’янським словом, що значить «правиця», права рука. Згідно зі словником Б. Грінченка, цим словом українці називали праву руку ще на початку Х сторіччя. Академік О.О. Шахматов на доказ просування на північ слов’янських племен антів після їхньої поразки від аварів (обрів) наводить гідронім Десна. Адже тільки якщо рухатися з півдня на північ, річка Десна стає правою притокою Дніпра, а не лівою, якою вона є за законами географії. От тому таку назву дістала річка.

  desna-2

  desna-4 desna-5 desna-6 desna-7 desna-9

  Така вона гарна – Десна…

  Щоправда, влітку минулого 2015 року Десна досягла одного з негативних рекордів – обміліла на цілий метр нижче від свого історичного мінімуму за 130 років. А це зовсім не добрий знак. Тому, давайте відноситись до природи з більшою обережністю і берегти її!

  Інші популярні та цікаві статті:


  

  Про нас

  Інтернет-видання зорієнтоване на висвітлення надзвичайних історій з реального життя звичайних людей та братів наших менших.

  Ми працюємо для того, аби додавати вашому життю приємних та світлих емоцій, та надихати вас на добрі вчинки.

  Для розміщення реклами

  Телефони:
  068-105-00-50, 050-100-66-77
  E=mail:
  ua482.news@gmail.com

  Підписатись на розсилку